خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی در تهران
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون
alefbatour

alefbatour
 

به مدت يازده روز، شهر قونيه تركيه با زيبايي جذاب كننده جشن سماع دراويش، به افتخار مولانا، عارف بزرگ صوفي، ميزبان يكي از بديع ترين مراسم هاي معنويت خواهد بود.
هزاران نفر براي گراميداشت زندگي و آموزه هاي شاعر فارسي قرن سيزدهم و عارف صوفي مولوي، كه به عنوان مولانا (استاد ما) نيز شناخته مي شود، با تور قونيه در اين شهر جمع مي شوند. وحدت وجود اصول محوري در آموزه هاي متعالي اين فيلسوف اسلامي است كه معتقد بود رقص و موسيقي موجب آگاهي بالاتر مي شود و به نوبه خود به كشف عشق الهي كمك مي كند. بنابراين اين جشنواره مملو از مراسم رقص و موسيقي صوفيانه (به نام سما) است كه توسط مولني يا پيروان مولوي انجام مي شود و يكي بهترين از جاذبه هاي گردشگري تركيه نيز محسوب مي شود.

جشنواره سما دراويش در قونيه تركيه

رقص در جشنواره سما دراويش

آيين هاي سما شامل چرخش هاي مشابه است، شكلي از مراقبه فعال بدني كه به خاطر چرخش سريع و كنترل شده مشهور مي باشد. رقصندگان سما داراي يك كلاه مخروطي بزرگ و ساخته شده توسط پشم شتر كه نمايانگر سنگ قبر و لباس بلند و سفيد كه نماي كفن و مرگ است، مي باشند. وقتي آنها لباس مشكي و وسيله تابوت مانند خود را برمي دارند، سمبل تولد مجدد است و آغاز رقص آنها را نشان مي دهد. بازوهاي آنها با دست راست كه در نماز به روي آسمان باز مي شود، باز مي شوند، در حالي كه دست چپ (كه نگاه آنها به آن استوار است) با ژست موعود به سمت زمين چرخانده مي شود. سپس رقصندگان به تدريج شروع به چرخيدن خلاف عقربه هاي ساعت مي كنند.
اگرچه اين رقص هر دو ويژگي تماشايي و حيرت انگيز بودن را دارد، اما اين يك عمل عميقا معنوي مي باشد. برخلاف آنچه كه بسياري از تماشاگران فكر مي كنند، رقصندگان به دنبال جسارت نيستند بلكه حالتي بيش از حد ناخودآگاه دارند. هنگامي كه آنها گرد مي شوند، سر، بازوها و دستانشان را با حركات كوچك و كنترل شده اي هماهنگ با موسيقي ريتميك مناجات كه نواختن طبل و ني مي باشد، تكان مي دهند. يك پا به طور محكم بر روي زمين باقي مي ماند كه نماد مجراي ثابتي است كه از طريق آن نعمت هاي الهي مي تواند به زمين جريان يابد، در حالي كه ديگري رقصنده را به دور خود سوق مي دهد تا بدن به طور مداوم و مستقل از سر و پاها حركت كند.
درويش به معناي (درگاه) و اصطلاح مشتركي براي مبتكران تصوف است و به عنوان پلي بين دنياي مادي و معنوي در نظر گرفته مي شود، در حالي كه عمل چرخش اوج مراسم سما است. مراسم سماع مولانا قونيه تركيه توسط يونسكو به عنوان يكي از شاهكارهاي ميراث شفاهي و نامشهود بشريت شناخته شده است.

رقص دراويش در فستيوال سما دراويش قونيه تركيه

معني چرخش درويش در جشنواره سماع دراويش قونيه

رقص سما گاهي اوقات به معناي چرخش در اطراف خورشيد است كه در آن رهبر يا شيخ نمايانگر خورشيد و رقصنده ها، مدار ستارگان و ماه مي باشند. با اين حال، بيشتر به عنوان نمادي از مرگ و تولد دوباره تصور مي شود و براي ابراز احساسات، آزادي روح و دستيابي به عشق به خدا انجام مي شود. در حالي كه به نظر مي رسد اين روزها عدم تحمل مذهبي در جهان ما رو به فزوني است، جشنواره سماع دراويش مي تواند به عنوان يك چراغ اميد به آزادي و فرهنگ ديده شود. صلح، عشق و بردباري همه در آموزه هاي مولوي جايگاه اصلي را دارند.

چرخش يكي از دراويش در جشنواره سما دراويش قونيه تركيه

فستيوال سما دراويش را در كجا ببينيم؟

قونيه تركيه، زادگاه نظم مولني در قرن سيزدهم و جايگاه مقبره مولوي، بهترين مكان براي ديدن رقص هاي جشنواره سماع دراويش است. موزه مولانا در قونيه كه در خانه اصلي درويش واقع شده است، هر ساله جشنواره مولانا را برگزار مي كند. در استانبول، آنكارا و برخي ديگر از مناطق تركيه جشنواره سماع دراويش اجرا مي شود. در استانبول موزه Galata Mevlevi معروف ترين سالن دراويش براي اجراي اين مراسم مي باشد.

دراويش چرخان در جشنواره سماع دراويش در قونيه تركيه

جزئيات حضور در جشنواره سما مولانا در قونيه

جشنواره سما دراويش در قونيه هر سال، از 100000 بازديد كننده، پذيرايي مي كند. اين يك اجتماع معتبر و مذهبي است و قونيه يكي از مراكز كلانشهرهاي محافظه كار مذهبي تركيه مي باشد. از اين رو، برخي قوانين براي شركت در مراسم سماع دراويش اعمال مي شود. در حالي كه زن و مرد به طور جداگانه نشسته اند، زنان بايد روسري بپوشند. همراه داشتن دوربين معمولا مجاز مي باشد، اما در حين اجرا نبايد هيچ فلاشي از دوربين زده شود. زيرا باعث برهم زدن تمركز برگزاركنندگان مراسم خواهد شد. قونيه تركيه در ماه دسامبر هوايي سرد دارد، بنابراين لباس گرم به همراه داشته باشيد. رزرو بهترين هتل هاي تركيه در زمان جشنواره سماع دراويش قونيه را نيز مي توانيد در الفباي سفر انجام دهيد.

درويش نوجوان در جشنواره سماع دراويش قونيه تركيه


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ] [ ۱۲:۳۲:۴۲ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

قبرستان ارامنه، از قبرستان هاي كهن مشهد مقدس است كه قدمت آن به بيش از صد سال مي رسد. اين آرامستان محل دفن مسيحيان شهر طوس و مشهد قديم بوده و در خيابان حرعاملي، ابتداي تقاطع شهيد كريمي قرار گرفته است. قبرستان ارامنه مشهد در گذشته در نقطه اي خارج و دور از شهر بوده است و به تدريج با شهرسازي هاي انجام شده و تغييرات جغرافيايي، هم اكنون در يكي از محلات شلوغ واقع در مركز شهر مشهد قرار دارد. براي بازديد از اين قبرستان تاريخي تور مشهد الفباي سفر را رزرو كرده و پس از زيارت حرم امام هشتم، امام رضا(ع) به بازديد از اين قبرستان شگفت انگيز برويد.

قبرستان ارامنه در مشهد مقدس

پيدايش ارامنه در شهر مشهد

براي اولين بار نادرشاه افشار جمعي از خانوارهاي ارمني و يهودي را به شهر مشهد منتقل و آن ها را در بيرون از شهر سكونت داد. به آن دليل كه خراسان با كشورهاي آسياي ميانه مرز مشترك داشت، تاجران و صنعتگران مسيحي زيادي از ايروان، قراباغ، نخجوان، تركمنستان و روسيه به آنجا مهاجرت مي كردند. مهاجران ارمني نيز از اواخر قرن نوزده ميلادي و حكومت قاجار از مرز باجگيران و درگز وارد اين استان شده و در شهرهاي مشهد، قوچان، نيشابور، شيروان، سبزوار، بجنورد و درگز ساكن شدند. كمي بعد تجار ارمني از نقاط ديگر كشور مثل آذربايجان و اصفهان به اين استان آمده و به كارهاي تجاري و صنعتي مشغول شدند كه بيشتر كارخانجات آن ها، كارخانه هاي تصفيه پنبه، توليد الكل صنعتي و پزشكي، قيرسازي و نخ ريسي بود.

قبرستان ارامنه مشهد مقدس

وسعت گورستان ارامنه مشهد

اين گورستان در گذشته بسيار بيشتر از حال وسعت داشت، زيرا طي چند سال گذشته به منظور انجام عمليات هاي عمراني  توسط شهرداري، قسمت بزرگي از اين مجموعه تخريب شده است. به طور كلي وسعت گورستان ارامنه مشهد تقريبا ۲۵۸۴ مترمربع مي باشد و بخشي از كل مساحت قبرستان براي ساخت و ساز، تخريب و سنگ قبرها به بخشي ديگر انتقال داده شده است، اما هنوز هم جزء بهترين جاذبه هاي گردشگري مشهد مي باشد.

سنگ قبرهاي ارمني در قبرستان ارامنه مشهد مقدس

كليساي گورستان ارامنه شهر مشهد

در گورستان ارامنه شهر مشهد كليساي مسيحيان نيز وجود دارد كه قدمت آن به هفتاد سال مي رسد. مساحت كل زمين قبرستان ارامنه مشهد وسعتي بالغ بر ۴۵۴۲ مترمربع و مساحت كليسا يا مادور (نمازخانه) آن ۱۰۲ مترمربع است. طبق كتيبه سردر، مادور راهبه كا‌ترين را آرپنيك و ملكوم هارتونياس به ياد مادر و مادرزن خود كه در همين مكان به خاك سپرده شده اند، در سال ۱۹۴۷ بنا كرده اند.

ورودي كليساي گورستان ارامنه مشهد مقدس

افراد دفن شده در گورستان ارامنه مشهد

مدفونين گورستان ارامنه از كشورهاي آمريكا، روسيه، گرجستان، كانادا، فرانسه، لهستان و بسياري كشورهاي ديگر بوده و خط هاي نوشته شده بر روي سنگ قبرها شامل رسم الخط فارسي، آرامي، ارمني، انگليسي، لهستاني، فرانسوي، روسي و … مي باشد. قديمي ترين تاريخي كه بر روي سنگ قبرها حك شده است به اواخر دوره قاجار و جديد‌ترين آن اوايل پهلوي دوم تعلق دارد. مهم ترين قبر در گورستان ارامنه مشهد متعلق به مبلغ آمريكايي لوئيس اف اسلستين مي باشد كه در سال ۱۸۹۵ ميلادي در مشهد متوطن شد.
در قبرستان ارامنه مشهد اشخاصي با تفاوت هاي مختلف دفن شده اند كه مي توان به ارتودكس‌ها، كاتوليك‌ها، ارامنه گريگور و آشوري ها اشاره كرد. قسمتي از قبرهاي اين آرامستان به مهاجران لهستاني و آورندگان پيام حقيقتي ناگوار از تاريخ جنگ جهاني دوم مي باشد و زنان و كودكاني كه در سال ۱۹۴۲ پس از رهايي از اردوگاه هاي كار اجباري در سيبري به ايران پناه آوردند و متاسفانه تعدادي از اين اشخاص به دليل بيماري و ناتواني و سختي هاي راه درگذشتند. در اين قبرستان تعداد ۳۰ لهستاني مهاجر در قسمتي ويژه مدفون هستند.
اشكال سنگ هاي تراشيده روي قبرها داراي تنوع زيادي مي باشند و تعدادي از آن ها محل مخصوص عودسوز دارد. همچنين صليب ها نيز در اين مكان متنوع مي باشند، اما معروف ترين اين صليب ها، صليبي است كه در كليساي ارتودوكس روسيه مورد استفاده بوده و علاوه بر يك خط افقي، يك خط كوتاه تر افقي بالاي خط افقي اصلي و يك خط كج نيز در زير خط افقي اصلي دارد.
قبرستان ارامنه مشهد، تنها آرامستان مربوط به ارامنه در شهر مشهد مقدس مي باشد كه براي گردشگراني كه با خريد بليط هواپيما مشهد به اين شهر سفر مي كنند و همچنين از لحاظ تاريخي و سياسي داراي جايگاه و ارزش به خصوصي مي باشد كه با شماره ۳۱۴۴۴ در رديف آثار ملي قرار گرفته است.

قبرهاي مسيحيان در قبرستان ارامنه مشهد مقدس


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۲۷:۲۷ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

هنگامي كه صحبت از سفر در تعطيلات مي شود، قطعا سفرهاي خارجي يكي از مناسب ترين گزينه هايي است كه به نظر هر فردي مي رسد. مقصد اين سفر هركجاي دنيا مي تواند باشد. اما كشورهاي آسيايي داراي بي نظيرترين جاذبه هاي گردشگري خارجي مي باشند. در اين مطلب برخي از بهترين جاذبه هاي گردشگري كه در قاره آسيا پراكنده شده اند را به شما عزيزان معرفي مي كنيم. در ادامه با ما همراه باشيد.

بهترين مكان هاي ديدني آسيا، بوتان در شرق هيماليا

جزيره پنانگ، نگين مالزي

اولين پيشنهاد ما سفر به جزيره ي زيباي پنانگ واقع در ساحل غربي مالزي با تور كوالا پنانگ مي باشد. اين جزيره قبله گاهي براي دوستداران غذا و معماري است. جورج تاون، شهر اصلي جزيره پنانگ، به دليل داشتن يك منظره شهري پويا كه توسط معماري استعماري انگليس، معابد بودايي و خانه هاي مجلل چيني تزيين شده است، يك مقصد گردشگري ايده آل را ايجاد مي كند. اين شهر ساحلي به عنوان يكي از مقصد هاي غذايي برتر جهان شناخته شده است و غذاهاي تركيبي از غذاهاي مالايي، چيني و هندي در اين شهر سرو مي كنند. شما مي توانيد غذاهايي مانند هوكين مي (نودل خردل خرد شده) و روتي كان (يك غذاي نان مسطح تحت تأثير غذاهاي هندي با ادويه دال يا كاري) را پس از بازديد از بهترين جاذبه هاي گردشگري مالزي در جزيره زيباي پنانگ، ميل كنيد.

ساحل زيباي جزيره پنانگ در مالزي

راجستان هند، سرزمين پادشاهان و رنگ ها

راجستان منطقه اي كويري در شمال غربي هند مي باشد كه از ديرباز سرزمين پادشاهان و رنگها به حساب مي آمده است. اكثر گردشگران تور هند، بازديد از رنگين كمان را از ناحيه مرجع كه جيپور مي باشد و به شهر صورتي معروف است، شروع مي كنند. جيپور كه به دليل بناهاي منقوش شهر قديمي نامگذاري شده است، راجستان را به بهترين وجه با كاخ هاي زينتي، بازارهاي پر زرق و برق و قلعه كهربا كه در فهرست يونسكو ثبت شده است، معرفي مي كند. يك گذر عميق تر شما را به جودپور (شهر آبي)، اودايپور (شهر طلايي) و راندامبور تايگر (Ranthambore Tiger)، كه در آن ببرهاي سلطنتي بنگال بر اين كشور حاكم هستند، مي برد.

راجستان هند

چيانگ راي، تايلند

در نزديكي مثلث طلايي (مجاورت تايلند، ميانمار و لائوس) در شمال تايلند، شهر چيانگ راي تقريبا تحت الشعاع همسايه خود يعني چيانگ ماي قرار دارد. اما براي گردشگران تور تايلند كه از مناظر طبيعي لذت مي برند و به دنبال منطقه اي آرام هستند بسيار مناسب مي باشد. در ميان نكات قابل توجه اطراف شهر، معبد زينتي وات فارا كه متعلق به قرن 14 است، معماري تاريخي لانا را به نمايش مي گذارد. اين در حالي است كه معبد وات رونگ ملقب به (معبد سفيد) به عنوان يك گوهر مدرن در خدمت عكاسي مي باشد. نماي سفيد با پرده اي از تراشهاي آينه اي پر زرق و برق پوشيده شده است، در حالي كه آثار هنري غير منتظره معاصر، غير منتظره فضاي داخلي را به خط مي كشد. همچنين گردشگران را به بهترين رستوران ها و بازارهاي محلي كه نمونه اي از سبك شمالي غذاي تايلندي را سرو مي كنند دعوت مي كند.

معبد وات رونگ معروف به معبد سفيد در چيانگ راي تايلند

ال نيدو، بهشت گرمسيري در فيليپين

اگر در جستجوي بهشت گرمسيري هستيد، آن را در ال نيدو پيدا خواهيد كرد. مجمع الجزاير ال نيدو در قسمت شمالي جزيره پالاوان، در جنوب غربي فيليپين واقع شده است و ميزبان آبهاي فيروزه اي، تالاب هاي مرموز، ده ها ساحل زيبا و غارهاي مخفي مي باشد. ال نيدو توسط صخره هاي سنگي چشمگير احاطه شده است و اينجاست كه مي توانيد تالاب هاي مرموز را با كاياك هاي حيرت انگيز كشف كنيد. گردشگران روزهاي خود را با غواصي يا سفر به سواحل دورافتاده و پنهان در سراسر مجمع الجزاير سپري مي كنند.

ميز و چتر آفتابگير در ساحل زيباي ال نيدو در فيليپين

بالي، محبوب ترين جزيره اندونزي

بالي، معروف ترين گريز از زيبايي آسيا، در مركز مجمع الجزاير گسترده اندونزي قرار دارد. از ميان 18000 جزيره اندوزي، بالي به راحتي مشهورترين مي باشد و سالانه بيش از 5.6 ميليون بازديد كننده خارجي را به خود اختصاص مي دهد. براي كساني كه عاشق ماجراجويي هستند، مسيرهاي كوهستاني و غارهاي مخفي، يك قسمت دورافتاده از اين بهشت خوش آب و هوا را به نمايش مي گذارند.

ساحل زيباي جزيره بالي در اندونزي


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۱۹:۰۰ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

استانبول يك مكان بسيار زيباي تقسيم شده بين دو قاره آسيا و اروپا مي باشد و در جاده باستاني ابريشم واقع شده است. همين امر باعث شده كه آن را به يكي از مهمترين مراكز شهري تاريخ تبديل كرده است. اكثر مناطق اصلي گردشگري  شهر استانبول كه مورد بازديد گردشگران تور استانبول قرار مي گيرند، در اطراف ميدان تقسيم واقع شده اند. به جز استانبول مقصد گردشگري ديگر آنتاليا است كه مناسبترين مكان براي قدم زدن و استراحت براي گردشگران تور آنتاليا مي باشد. اما اين آبشارهاي زيباي تركيه هستند كه طبيعت گردان و كوهنوردان را به خود جذب مي كنند. در اينجا برخي از زيباترين آبشارهاي تركيه را به شما معرفي مي كنيم.

زيباترين آبشارهاي استانبول تركيه

آبشار ماناوگات در آنتاليا

ماناوگات دومين شهر بزرگ منطقه آنتاليا و همچنين داراي آبشار بزرگي مي باشد كه به عنوان نياگارا تركيه در رودخانه ماناوگات نيز شناخته مي شود. گردشگران تور آنتاليا هنگام رفتن به اين مكان، نه تنها با ديدن آبشارهاي عالي و بي نظير، بلكه از داشتن يك آرامش در فضاي خنك اطراف لذت مي برند. اين آبشار در فاصله 3 كيلومتري شهر ماناوگات قرار گرفته است كه براي تردد آسان گردشگران به اين جاذبه زيباي گردشگري تركيه، وسايل نقليه كوچكي تعبيه شده است.

آبشار ماناوگات در تركيه

آبشار اريكلي، معروف ترين ابشار اريكلي

آبشار اريكلي يكي از معروف ترين آبشارهاي استانبول مي باشد كه در منطقه مارمارا واقع شده است. يك پياده روي 30 دقيقه اي در كنار رودخانه شما را به آبشارهايي كه توسط درختان مختلف احاطه شده اند، مي رساند. گفته مي شود اين آبشار زيباترين و مخفي ترين آبشار در تركيه است.

آبشار اريكلي در استانبول تركيه

آبشار دادن (Duden)

يكي ديگر از بهترين آبشارهاي استان آنتاليا تركيه آبشارهاي دادن (Duden) مي باشند كه توسط رودخانه (Duden) توليد مي شود. آبشار دادن (Duden) در 12 كيلومتري شمال شرقي آنتاليا واقع شده و جايي است كه آبهاي كريستالي توسط آبشارهاي دادن (Duden) طاقچه صخره اي را مستقيما به مديترانه و فراتر از آن متصل مي كنند. اين آبشار در كنار زيبايي هاي خود داراي يك غار طبيعي است كه لذت كوهنوردي و ديدن آبشار را دوچندان مي كند.

آبشار دادن تركيه در استانبول

آبشار كورسونلو (Kurşunlu)

آبشارهاي كورسونلو (Kurşunlu) در جنگل هاي كاج اين منطقه واقع شده است. همچنين دره اي نيز در اينجا وجود دارد كه به زيبايي آبشار مي افزايد. اين آبشار با تعداد زيادي از ساكنان خود مثل خرچنگ، لاك پشت و ساير حيوانات دريايي بعد از يك سقوط حدود ده متري، به استخر رودخانه مي رود. اين منطقه علاوه بر آبشار زيبا و يك آسياب ترميم شده، مكان هايي براي پيك نيك دارد كه مردم محلي و گردشگران در آن به تفريح مي پردازند.

درياچه زير آبشار كورسونلو تركيه در استانبول

آبشار تورتوم، گنجينه طبيعي تركيه

يكي از گنجينه هاي طبيعي استثنايي كه در تركيه يافت مي شود آبشار تورتوم است. اين آبشار خيره كننده 48 متري در كنار درياچه تورتوم واقع شده است و يكي از مرتفع ترين و زيباترين آبشارهاي جهان مي باشد. درياچه تورتوم (Tortum) در نتيجه يك زمين لرزه بسيار عظيم در دره اي كه رودخانه تورتوم در آن جاري بوده، ايجاد شده است.

آبشار تورتوم در تركيه


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ] [ ۰۵:۴۹:۲۱ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

پايتخت آذربايجان يك شهر قديمي قرون وسطايي در درياي خزر را با كاخ هاي اروپايي قرن نوزدهم و خط افق فوق العاده مدرن تركيب مي كند. براي شناخت بهترين جاذبه هاي گردشگري آذربايجان و گذري چند دقيقه اي از پايتخت زيباي اين كشور تا پايان اين مطلب با ما همراه باشيد.

ورودي موزه نظامي باكو در شب

برج مايدن باكو

برج استوانه اي مايدن داستاني مرموز دارد. قدمت اين برج به بيش از 1000 سال مي رسد. كارشناسان ميراث فرهنگي بر اين باورند كه برج مايدن قبل از تبديل شدن به يك برج مراقبت در قرن 18 بعد از ميلاد، به عنوان يك معبد زرتشتي كاربرد داشته است. از پلكان مارپيچ داخل برج به بالاي سازه 29 متري رفته و بهترين مناظر را از آن ارتفاع مشاهده كنيد.

پائين برج ديدباني مايدن باكو

كاخ شيروان شاه باكو

كاخ شيروان شاه باكو، با قدمت 800 ساله، در پشت اسكناس 10 مناتي آذربايجان نيز قرار دارد. اين ميراث فرهنگي جمهوري آذربايجان در قرن پانزدهم ساخته شده و داراي كاخ، مسجد، طاق هاي برگذاري مراسم خاكسپاري و مقبره است كه آن را به يكي از جاذبه هاي برتر باكو در ايچري شاهر تبديل كرده است.

كاخ شيروان شاه باكو

قدم زدن در خيابان نظامي

خيابان 3.5 كيلومتري بنام نظامي گنجوي شاعر معاصر، منطقه اصلي خريد و تفريح در باكو پايتخت آذربايجان را تشكيل مي دهد. در هنگام قدم زدن، از نماهاي باروك، نئو گوتيك و نئو رنسانس و سبكهاي مختلف ديگر بازديد كنيد و بهترين معماري هاي اين شهر را لمس كنيد.

خيابان نظامي باكو آذربايجان در شب

گشت و گذار در ميدان آب نما باكو

ميدان چشمه كه مخصوص عابر پياده است، يكي ديگر از جاذبه هاي گردشگري باكو مي باشد. ده ها آب نما كه از خيابان نظامي تا ديوارهاي شرقي ايچري شفر كشيده شده اند، وسعت ميدان چشمه باكو را پر مي كنند. چندين كافه و رستوران با تراس فضاي باز در ميدان فواره وجود دارد كه بعد از يك گشت و گذار حسابي مي توانيد در آن ها استراحت كنيد.

آب نماهاي ميدان آب نما يا ميدان چشمه باكو آذربايجان

ميني ونيز باكو

اگر تا به حال از شهر كانال ها ديدن نكرده ايد، ميني ونيز باكو به شما لذت گشت و گذار در ونيز را مي بخشد. ميني ونيز باكو منطقه اي كوچك در بلوار باكو است كه داراي دو جزيره بزرگ و كوچك كه با پل ها به هم متصل مي شوند، مي باشد. مردم محلي و گردشگران تورهاي آذربايجان از قايق سواري در ميني ونيز باكو در كانال هاي مصنوعي كه براي اولين بار در دهه 1960 افتتاح شدند، شگفت زده مي شوند. در ميني ونيز باكو مي توانيد يك عصر عاشقانه را تجربه كنيد.

قايق سواري در منطقه ميني ونيز باكو

كاخ اسماعيليه باكو

كاخ اسماعيليه باكو، كاخ گوتيايي عجيبي است و داستاني غم انگيزي دارد. در اوايل قرن بيستم، بارون نفتي آقا موسي نقيف پسرش اسماعيل را كه بيماري سل گرفته بود از دست داد. وي يك معمار لهستاني به نام جوزف پلاسكو را كه در جهان معروف بود، براي طراحي اين بنا به عنوان يادبود پسرش، استخدام كرد. بارون هزينه اين پروژه را پرداخت و سپس آن را به خيريه اهدا كرد. بعدها اين بنا به يك سالن اجتماعات و مجمع سپس رياست آكادمي علوم تبديل شد.

كاخ اسماعيليه باكو

سفر بر كرانه درياي خزر

چه چيزي بهتر از يك سفر دريايي در درياي خزر مي تواند راهي بهتر براي ديدن آسمان شب باشد؟ ترمينال كشتي كروز درياي خزر در مركز بلوار باكو قرار دارد. سفرهاي دريايي تقريبا يك ساعت به طول مي انجامد و سپس به خليج باز مي گردند. نكات بسيار جذاب در اين سفر ديدن برج هاي شعله و شهر درخشان باكو است.

كشتي كروز بر درياي خزر در باكو آذربايجان


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ] [ ۰۵:۳۵:۵۰ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

گرجستان كشوري با تضادهاي فراوان است كه باعث مي شود مكان بسيار خاص و جذابي به نظر برسد. جاذبه هايي كه گردشگرن تور گرجستان را براي كشف بهترين مكان ها در سرزمين تضادها به اينجا مي كشاند، از مناظر كوهستاني آن و جاذبه هاي طبيعي مانند مرداب (Okefenokee) گرفته تا منطقه رمانتيك (antebellum) ساوانا و معماري خيره كننده مدرن آتلانتا، با هم بسيار متفاوت هستند. در گرجستان همه چيز را از بزرگترين آكواريوم جهان و سواحل جزيره جكيل گرفته تا خانه هاي زيباي (antebellum) و مكانهاي تاريخي كه زندگي و وقايع پيش از تاريخ تا اواخر قرن بيستم را روشن مي كند، خواهيد يافت.

جاذبه هاي گردشگري گرجستان

منطقه تاريخي ساوانا

منطقه تاريخي ساوانا حدود يك مايل مربع وسعت دارد و شهر قديمي را همانطور كه در زمان جنگ داخلي ظاهر شد، حفظ مي كند. مناطق پر از زيبايي ساوانا، محاصره شده از عمارتهاي بسيار جذاب و خيابانهاي سنگفرش شده آن كه توسط درختاني كه با خزه ها پوشانده شده اند، يكي از عاشقانه ترين صحنه هاي شهري را در جهان را ايجاد مي كند. منطقه تاريخي ساوانا بيشتر از مناظر تاريخي، با هنر، فرهنگ، موزه ها و عمارت ها نفس مي كشد.

منطقه تاريخي ساوانا گرجستان با ميدان و آب نماي زيبا و خيابان سنگفرش شده

بزرگترين آكواريوم جهان در گرجستان

بزرگترين آكواريوم جهان آكواريوم گرجستان، بيش از 100000 حيوان آبزي را در بيش از 10 ميليون گالن آب تازه و نمكي نگه داري مي كند. در حالي كه ممكن است اندازه بي نظير آن بسيار زياد به نظر برسد، اما اين نمايشگاه ها به قسمت هاي مختلفي تقسيم شده تا بازديدها متمركز و آموزشي تر شوند. مربيان در اين آكواريوم با شيرهاي دريايي معاشرت دارند و در بخش رودخانه تمساح هاي آلبينو، پيرانا، و نوعي درخت زمرد وجود دارند، انواع نهنگ ها و كوسه هاي غول پيكر را در اين اكواريوم خواهيد ديد.

بازديدكنندگان در حال بازديد از ماهي هاي بزرگ در بزرگترين آكواريوم جهان آكواريوم گرجستان

باغ گياهشناسي آتلانتا

باغ گياه شناسي آتلانتا به مساحت 30 هكتار در كنار پارك پيمونت و در ميدوتاون آتلانتا واقع شده است. اين جاذبه چهار فصل از صحنه هاي بهاري خود گرفته تا شاخ و برگهاي رنگارنگ پاييزي، هميشه از شكوفايي و زيبايي برخوردار است و در هر زمان از سال ميزبان تعداد زيادي گردشگر به خصوص در تعطيلات كريسمس گرجستان مي باشد. باغ اركيده، گل هاي اركيده اي از همه اشكال و رنگ ها را به نمايش مي گذارد. در اينجا، برمليادهاي عجيب و غريب، خزه ها، سرخسها، تاك هاي دنباله دار و اركيده هاي مينياتوري، يك آبشار بزرگ را احاطه كرده اند. باغ گل سرخ نيز در اواخر بهار و دوباره اواخر تابستان به اوج زيبايي خود مي رسد.

گل اركيده در باغ گياه شناسي گرجستان

جنگل ملي چاتاهوچي (Chattahoochee)

جنگل ملي چاتاهوچي (Chattahoochee) تقريباً 750،000 هكتار در شمال گرجستان را پوشش مي دهد. اين منطقه ديدني با درياچه ها، رودخانه ها و آبشارهايش يكي از بهترين جاذبه هاي گردشگري گرجستان مي باشد و مكان بسيار خوبي براي غرق شدن در طبيعت است. در ماه هاي تابستان اين منطقه براي كمپينگ، پياده روي، قايقراني، شنا، پيك نيك و موارد ديگر تفريح در طبيعت مخصوصا در تعطيلات ژانويه گرجستان بسيار مناسب و جذاب است.

رودخانه در وسط جنگل زيباي چاتاهوچي گرجستان

جزيره زيباي جكيل گرجستان

مقصد محبوب براي تعطيلات، جزيره جكيل نيز به عنوان جزيره ميليونرها شناخته مي شود. اين جزيره توسط گروهي از ميليونرهاي ساحل شرقي خريداري شده بود كه خود را اعضاي باشگاه جزاير جكيل معرفي كردند. در سال 1947، اين جزيره براي استفاده به عنوان يك پارك دولتي به گرجستان فروخته شد. امروزه اين جزيره يك منطقه تفريحي با سواحل، مسيرهاي پياده روي در طبيعت، امكانات گلف و مكان هاي كمپينگ است.

ساحل جزيره زيباي جزيره جكيل گرجستان


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ] [ ۱۲:۲۷:۰۲ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

ايروان، پايتخت ارمنستان، در 10 مقصد برتر و محبوب از نظر گردشگران تورهاي ارمنستان قرار گرفته و توسط Booking.com بهترين پيشنهاد براي سفرهاي سال 2020 در نظر گرفته شده است.
ايروان پايتخت كشور ارمنستان يكي از مقصدهاي گردشگري است كه توريست هاي بسياري را از سراسر جهان به خود جذب مي كند. اين شهر زيبا در آمارگيري هايي كه اخيرا توسط Booking.com انجام شده، در فهرست 10 كشور پربازديد جهان قرار گرفته است. جاذبه هاي گردشگري ارمنستان و مردم خون گرم اين كشور در شهرهاي مختلف، باعث قرار گرفتن ايروان در اين رتبه بندي عظيم شده اند.

ورودي موزه تاريخ ارمنستان در ايروان

خبرگذاري ايروان، ارمنستان گفت: 2020 نه تنها شروع يك سال نو است، بلكه يك دهه جديد را آغاز مي كند و نيازها و رفتارهاي سفر گردشگران تور ارمنستان نيز تكامل مي يابد. Booking.com با عملياتي كه براي تجربه سفري آسانتر به جهان براي همه را دارد، پيش بيني مي كند كه سال 2020 يك سال اكتشاف سفر مانند گذشته باشد. در 2020 خواهيد ديد كه مسافران جنبه هاي اصلي فرآيند تصميم گيري خود را حتي بيشتر و محكم تر در اختيار فناوري قرار مي دهند. توصيه هاي هوشمند و قابل اعتماد فناوري، ما را به تعداد بيشماري از تجربيات جديد متصل مي كند، كه ضمن صرفه جويي در وقت ما را قادر مي سازد تا هر دقيقه از زمان را در حالي كه در تعطيلات هستيم، ذخيره كنيم.
جزيرا (مالتا)، نين بين (ويتنام)، سالتا (آرژانتين)، جودپور (هند)، اشوينوايشچه (لهستان)، سان خوان (پورتوريكو)، ايروان (ارمنستان) و برخي شهرهاي ديگر در فهرست 10 كشور برتر گردشگري قرار دارند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۴۴:۴۸ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

اين كه در سفر به چين با مردم محلي چگونه ارتباط برقرار كنيم، يك سوال بسيار متداول و اضطراب عمومي براي بسياري از افرادي است كه سفر خود را به چين برنامه ريزي مي كنند. ما با اين راهنمايي ها قصد داريم به گردشگران تورهاي چين بياموزيم كه بتوانند به طور موثر ارتباط برقرار كنند، غذا سفارش دهند يا در كل مانند يك انسان متمدن عمل كنند و در سفر به چين نگران عدم تسلط به زبان هاي چيني نباشند.

جاذبه هاي گردشگري چين

آيا مردم چين به اندازه كافي انگليسي مي دانند؟

بيشتر چيني ها انگليسي ياد گرفته اند. كودكان چيني در مدرسه زبان انگليسي را مي آموزند. در اصل، هر كودكي بدون توجه به جايي كه در آن زندگي مي كند، حداقل هشت سال را براي يادگيري زبان انگليسي مي گذراند. با وجود اين كه ماندارين زبان رسمي گفتگو در چين است، تعدادي از زبانهاي مختلف و غالبا غيرقابل درك، در برخي مناطق خاص از اين كشور وجود دارند. اين مناطق شامل مغول، اويغور، تبت، ژوانگ و تعدادي ديگر مي باشند.

جمله سلام چين به زبان چيني روي عكس يكي از جاذبه هاي گردشگري چين

تخمين زده مي شود كه تقريبا 300 زبان در چين وجود دارد. به طور كلي، يك فرد چيني نمي تواند به اندازه كافي انگليسي صحبت كند و با شما ارتباط برقرار كند. اين بدان معني است كه شما بايد با دقت به راهنماي تور چين خود گوش كنيد و به آن نزديك شويد و سوالات خود را با آنها مطرح كنيد. راهنماي تور شما دقيقا مي داند كه در كجا مي توانيد غذا يا يك سرويس بهداشتي پيدا كنيد.
البته براي كساني كه هنوز هم نگران اين مي باشند كه بدون اينكه بتوانند به زبان محلي صحبت كنند گم شوند، چند نكته براي اطمينان و لذت بردن از سفر خود به چين ذكر كرده ايم.

  • كارت ويزيت را از هتل بگيريد، اين كارتها مي توانند مسير بازگشت به هتل را بسيار آسان تر كنند زيرا نام و آدرس هتل شما در آن به زبان ماندارين وجود خواهد داشت. فقط كافيست آن را به راننده تاكسي نشان دهيد.
  • يك كپي از نام و آدرس هتل خود را در ايميل يا تلفن خود ذخيره كنيد تا بتوانيد به آنجا برسيد. اگر سيم كارت چيني نداريد، قبل از اينكه از محدوده Wi-Fi هتل خارج شويد، ايميل را بارگيري كنيد.
  • برنامه فرهنگ لغت چيني (Pleco) را دانلود كنيد، اين برنامه به اينترنت احتياج ندارد و با استفاده از آن مي توانيد عباراتي را كه نياز داريد، بيابيد. (Pleco) كلمات را از انگليسي به ماندارين و يا زبان هاي ديگر چيني ترجمه مي كند.

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۴۶:۱۲ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

دهلي قلمرو اتحاديه هند و همچنين شهري است كه داراي دو جهان بسيار متفاوت مي باشد. دهلي نو توسط انگليس ها در سال 1931 به عنوان پايتخت امپراطوري افتتاح شد به عنوان قلب نمادين كلانشهر بزرگ دهلي در نظر گرفته شده است. يكي از پرجمعيت ترين مناطق جهان دهلي مي باشد كه تركيبي از سنت و مدرنيته است. اين شهر مركز ديني و به عنوان شلوغ ترين دروازه بين المللي هند نيز محسوب مي شود. دهلي و دهلي نو بسياري از زيباترين جاذبه هاي گردشگري هند را در خود جاي داده اند. براي آشنايي با برخي از جاذبه ها با ما همراه باشيد.

قلعه سرخ دهلي در هندوستان

قطب منار(Qutub Minar)، مشهورترين منار هندوستان

قطب منار(Qutub Minar)، در قرن دوازدهم تكميل شده و بلندترين مناره زيباي هند است. اين بنا اكنون يك سايت ميراث فرهنگي يونسكو مي باشد كه بسياري از گردشگران تورهاي هند را مشتاقانه به سوي خود جذب مي كند. اين برج تزئيني پنج طبقه، بيش از 70 متر ارتفاع دارد و با حكاكي هاي پيچيده و كتيبه هايي از قرآن پوشيده شده است. اين مجموعه همچنين داراي يك مسجد جامع در زير برج است و مقبره هاي آلتاميش، علاء الدين خلجي نيز در اين بنا قرار دارد.

قطب منار دهلي و باغ سرسبز اطراف آن

گورودوارا بنگلا صاحب (Gurudwara Bangla Sahib) دهلي

معبد گورودوارا بنگلا صاحب (Gurudwara Bangla Sahib)دهلي، مهمترين مكان عبادت سيك، در قرن هجدهم ساخته شده و بسيار جذاب و ديدني است. بهترين قسمت هاي ديدني و جذاب اين بنا يك استخر باشكوه كه در قلب اين مجموعه بزرگ واقع شده و همچنين گنبد طلايي و پرچم آن مي باشند. اين معبد داراي يك گالري هنري و يك موزه كوچك نيز مي باشد كه به تاريخ مذهب سيك اختصاص يافته اند. بازديد كنندگان هميشه از اين قسمت ها استقبال مي كنند و يك وعده غذايي عالي بدون هيچ هزينه اي را مهمان معبد خواهند بود.

معبد گورودوارا بنگلا صاحب در دهلي هندوستان

مسجد جاما دهلي، بزرگترين مسجد هند

مسجد جاما دهلي يكي از بزرگترين مساجد هند است و شاهكار نهايي معماري شاه جهان بود. اين مسجد در سال 1658 تكميل شد و داراي سه دروازه، چهار برج زاويه دار و دو مناره 40 متري بلند است كه با استفاده از ماسه سنگ قرمز و سنگ مرمر سفيد و به طور متناوب و در نوارهاي عمودي ساخته شده است. گردشگران مي توانند براي بازديد از مناظر ديدني دهلي كهن به بالاي مناره جنوبي رفته و پس از آن از استخر بزرگ مركزي كه براي وضو استفاده مي شود، بازديد كنند (بازديد كنندگان بايد كفش خود را برداشته و قبل از ورود لباس مناسب بپوشند).

مسجد جاما دهلي، بزرگترين مسجد هند

مقبره همايون دهلي

آرامگاه همايون يك آرامگاه باشكوه است كه از سنگ مرمر سفيد و ماسه سنگ قرمز ساخته شده و در يك باغ مربعي بزرگ و زيبا واقع مي باشد. اين بنا به عنوان طرح اوليه تاج محل در آگرا طراحي شده و نمونه اي عالي از معماري مغول است. آرامگاه همايون در اواسط قرن شانزدهم توسط حاجي بگوم و به عنوان يادبود همسرش همايون ساخته شده است و يكي از بي نظيرترين بناهاي تاريخي دهلي به شمار مي رود. آرامگاه همايون توسط باغ هاي سرسبز و مقبره هاي ديگري مثل مقبره عيسي خان (معمار تاج محل) احاطه شده است.

مقبره همايون و حوض بزرگ روبروي آن در دهلي


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۰۱:۱۴ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

سفر به تركيه يكي از محبوب ترين تفريحات براي ايراني و ديگر گردشگران جهان مي باشد. شما براي سفر به اين كشور مي توانيد با تورهاي استانبول از گشت و گذار و خريد در اين شهر لذت ببريد و يا بعد از استعلام قيمت تور آنتاليا به اين شهر زيبا سفر كرده و در سواحل بي نظير آن نهايت لذت را از تفريح و تعطيلات ببريد. برخي از گردشگران با تورهاي كوش آداسي به اين شهر رفته و در سواحل زيباي اين شهر از مزاياي آفتاب و نور خورشيد بهره مند مي شوند.


اما بهترين نكته در سفر به تركيه گذراندن يك روز پرهيجان در يكي از بهترين پارك هاي آبي اين كشور مي باشد. جامعه خبري تحليلي الف براي گردشگران تورهاي تركيه پيشنهادات بسيار جالبي را در قالب يك مطلب با عنوان "سفر به تركيه و گذراندن يك روز پر هيجان در بهترين پارك هاي آبي اين كشور" ارائه كرده است.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۱۲:۳۰ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]
.: Weblog Themes By takblog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
     نتیجه
لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 92
دیروز : 100
افراد آنلاین : 1
همه : 29690
چت باکس
مبلمان اداری
بهترین قیمت مبلمان اداری
www.fazagooya.com


تبلیغات در گوگل
شرکت پیام آوران پارسیان
www.papgroup.ir

خرید مبلمان اداری آفن
مبلمان و میز اداری با بهترین قیمت
www.afn-furniture.com

tehran hotel
ferdowsi hotel in tehran
www.ferdowsihotel.com/en

خرید گوسفند زنده
مرکز خرید گوسفند زنده
www.alivesheep.com

جراحی بینی
مرکز تخصصی خدمات زیبایی
www.clinicsurgery.ir

باغ عروسی
خدمات و تشریفات مجالس عروس
www.tashrifataroos.com
br />
تشریفات مجالس
تشریفات مجالس رویای طلایی
www.royayetalaei.com

باغ عروسی
خدمات مجالس صبور
www.tashrifatsabour.com

عینک آفتابی
نمایندگی کارل زایس در ایران
www.maadrac.com

کف کاذب
کف کاذب با بهترین کیفیت
www.azaran.com

تشریفات عروسی
تشریفات مجالس ثمین
www.tashrifatsamin.com

کاغذ دیواری
بهترین انواع کاغذ دیواری
www.azinzand.com/fa

خدمات مجالس
تشریفات مجالس مقصودلو
www.maghsoudloocatering.com

تخلیه چاه
شرکت خدمات فنی آریا
www.evacuation.ir

خرید ردیاب
بهترین ردیاب آنلاین خودرو
www.wizerco.com

جراحی بلفاروپلاستی
کلینیک چشم پزشکی بینایی
www.binaii.com

آتلیه کودک
آتلیه عکاسی کودک
www.bridalphotographystudio.com

دستگاه لیزر
شرکت بین المللی پرسناژ
www.personageco.com

تور کوالالامپور نوروز 99
آژانس مسافرتی آسمان آبی
www.asemanabi.net

ژل میکروسیلیس
تولید کننده مواد شیمیایی ساختمان
www.clinicbeton.ir

تور استانبول نوروز 99
آژانس هواپیمایی مهرپرواز
www.mehrparvaz.com

هزینه کاشت مو
کلینیک های تخصصی زیبایی
www.clinichairtransplantation.com

تشریفات عروسی
تشریفات و خدمات ملل
www.melalceremony.com

تور ترکیه نوروز 99
برگزار کننده بهترین تورهای ترکیه/>www.alefbatour.com

کلاس تیزهوشان راه اندیشه
آموزشگاه کنکور راه اندیشه
www.raheandisheh.ir

قفسه فروشگاهی
ساخت و اجرای سیستم قفسه بندی
www.fazasazanamin.com

بلیط هواپیما
خرید مستقیم بلیط هواپیما
www.jibojet.com

سالن زیبایی مهسا ممتاز
سالن آرایش مهسا ممتاز
www.mahsamomtaz.com

?
?
?

طراحی سایت و بهینه سازی سایت :پیام آوران پارسیان
امکانات وب