خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی در تهران
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون
alefbatour

alefbatour
 

فقط هشت كشور به قطب شمال منتهي مي شوند اما بدون شك روسيه مهم ترين كشور در اين محدوده است. اگرچه اين به معناي وجود زمستان هاي بسيار سرد و يخبندان با شب هاي طولاني است كه به مدت چند هفته به طول مي انجامد. اما يك جاذبه مهم در اين كشور به نام شفق قطبي وجود دارد. در اين مطلب بهترين مناطق منحصر به فرد براي مشاهده شفق قطبي روسيه را آورده ايم. با ما همراه باشيد.

تماشاي شفق هاي قطبي روسيه

مورمانسك، شبه جزيره كولا

مورمانسك در شمال غربي روسيه و نزديكي فنلاند واقع شده است و بيش از 40 روز از سال را در شب غرق مي شود و آن را به يكي از مقاصد برتر جهان براي ديدن شفق قطبي روسيه و از بهترين جاذبه هاي گردشگري روسيه تبديل مي كند. شما مي توانيد با قطار (30 ساعت) يا پرواز (2 ساعت) از مسكو يا سن پترزبورگ به مورمانسك برويد. اين منطقه براي تجربه ديدن شفق قطبي از اواخر اوت تا ماه مه، با شرط اينكه دماي شب زير منفي 10 درجه سانتيگراد باشد، بسيار مناسب است. بنابراين سفر خود را براي اواسط سپتامبر تا اواسط آوريل برنامه ريزي كنيد.

شفق هاي قطبي در مورمانسك روسيه

آرخانگلسك (Arkhangelsk)

يكي ديگر از مناطقي كه در آن مي توانيد شفق قطبي را به خوبي مشاهده كنيد، آركانگلسك (قلب شمال روسيه) مي باشد. شفق قطبي در اين منطقه از 10 دقيقه تا چند روز پديدار است و دوام مي آورد. پرواز از مسكو به آرخانگلسك (Arkhangelsk) دو ساعت و سفر با قطار حدود 22 ساعت به طول مي انجامد.

تماشاي شفق هاي قطبي در روسيه

جاي ما را در سرزمين تزارها خالي كنيد!

ناريان مار، محبوبيت فراموش شده

اين پايگاه فراموش شده شمالي زماني كه مسيرهاي آسانتري در سيبري از ميان كوههاي اورال باز شد اهميت خود را از دست داد، اما هنوز در بين گردشگران تور روسيه بسيار محبوب است. در افسانه هاي بومي اين منطقه (مانند سوت زدن در هنگام شفق قطبي) در يك سفر واقعا بي نظير به قلب روسيه غرق شويد، و نهايت لذت را ببريد. شفق شمالي در قطب ناريان مار بسيار زيبا و از چندين رنگ تشكيل شده است كه با سوسو زدن همراه مي باشد و آسمان شب را به يك روياي واقعي تبديل مي كند. بهترين زمان براي مشاهده شفق قطبي در ناريان مار از نوامبر تا مارس است. اين پديده طبيعي معمولاً با تغيير شديد آب و هوا مشاهده مي شود. پرواز به ناريان - مار از مسكو كمي كمتر از سه ساعت طول مي كشد.

شفق هاي قطبي در روسيه

تماشاي بهترين شفق قطبي روسيه در نوايا زمليا

اين مجمع الجزاير شمالي كه تنها با مجوز ويژه قابل دسترسي است، يكي از بهترين مكان ها براي مشاهده شفق هاي شمالي در آسمان مي باشد. در حالي كه در جزاير زيبا با درياي يخ زده و در يك شب قطبي قدم مي زنيد، درخشش شفق هاي قطبي و گله هاي گوزن شمالي را تماشا كنيد. به راستي كه اين تجربه فقط يك بار در زندگي كافيست!

خودروي در برف و گردشگران در حال تماشاي شفق هاي قطبي روسيه

شبه جزيره تائيمير (Taimyr Peninsula)، سرماي بي نهايت

تائيمير (Taimyr) به "لبه سرما" گفته مي شود، زيرا زمستان در اين منطقه از 235 روز در جنوب و 285 روز در شمال شبه جزيره، طول مي كشد. در زمستان دماي هواي شبه جزيره تايمير (Taimyr Peninsula) به منفي 40 درجه سانتي گراد تا منفي 60 درجه سانتي گراد نيز مي رسد. تائيمير همچنين به عنوان سرزمين شفق هاي نادر شمالي نيز شناخته شده است. مي توانيد با خريد بليط هواپيما مسكو به اين شهر رفته و با هواپيما از مسكو به نوريلسك (4 ساعت) و سپس با اتومبيل به روستاهاي ديكسون، ايگكارا يا خاتانگا برسيد. اين روستاها در واقع به دليل نمايش نور سفيد روشن كه فقط در تابستان مشاهده مي شود، مشهور مي باشند.

كمپ زدن گردشگران براي تماشاي شفق هاي قطبي

سالخارد (يامال)، تنها شهر جهان در شمالي ترين نقطه قطب شمال

سالخارد (يامال) تنها شهر جهان واقع در شمال منطقه قطب شمال، است كه در شفق هاي شمالي غرق مي شود. سالخارد به رنگ خاصي از رنگهاي محلي است كه  به آن نجر هارپ يا چراغ مردگان نيز مي گويند. سالكارد شهري است كه زمستاني ترين تابستان را نمايش مي دهد. به طور كلي شفق هاي قطبي در سالخارد از ماه اوت تا آوريل قابل مشاهده مي باشند، اما بيشتر از ماه نوامبر تا مارس ديده شده كه بهترين شفق ها در ژانويه و فوريه مشاهده مي شوند. براي رسيدن به سالخارد مي توانيد از قطار از مسكو (45 ساعت) يا با پرواز مستقيم (2 ساعت)، استفاده كنيد.
شفق قطبي در روسيه در مناطق جنوبي تر نيز مثل، كارليا، والداي، سن پترزبورگ و يكاترينبورگ نيز مشاهده مي شود.

شفق قطبي روسيه و خودروي گردشگران در برف


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۵۴:۳۸ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

ايجاد ليستي از بهترين مناظر تايلند از ميان ده ها منظره عالي موجود در اين كشور بسيار دشوار است. با وجود كوه هاي ناهموار در شمال تايلند، تپه هاي پوشيده از جنگل در مركز، چراغ هاي درخشان پايتخت و سواحل شني جزاير زيباي تايلند در جنوب اين كشور، تقريبا براي هر سليقه عكاسي، مناظري در تايلند وجود دارد. در اين مطلب برخي از بهترين منظره هاي تايلند را به گردشگران تور تايلند معرفي مي كنيم. با ما همراه باشيد.

بهترين مناظر گردشگري و مناظر عكاسي در تايلند

پارك ملي دوي اينتانون

در يك پارك ملي 482 كيلومتر مربعي به نام پارك ملي دوي اينتانون (Doi Inthanon) در غرب چيانگ ماي، يك قله وجود دارد كه از مرتفع ترين سطح در تايلند برخوردار است. اين قله نسبت به سطح دريا 2565 متر ارتفاع دارد. خوشبختانه براي لذت بردن از منظره خيره كننده در بالاي اين قله نيازي به كوهنوردي نداريد، زيرا يك جاده خوب به سمت بالاي قله وجود دارد. درآن جا مي توانيد يك باغ كوچك و زيبا و بهترين منظره از پارك ملي دوي اينتانون تايلند را ببينيد.

پارك ملي دوي اينتانون در تايلند از بالاي قله بلند آن

درمورد تايلند بيشتر بدانيد

تفريحگاه سامت نانگ شي (Samet Nangshe) در نزديكي پوكت

تفريحگاه سامت نانگ شي (Samet Nangshe) يكي از مشهورترين مناظر و تفريحگاه هاي فانگ نگا از نظر گردشگران تور پوكت مي باشد. تنها 30 دقيقه رانندگي از پوكت و گذر از مسير واقع شده در تپه، منظره اي خيره كننده از جزاير سنگي خليج فانگ نگا را در اختيار شما قرار مي دهد. در زمان هاي مشخصي از اين منطقه كهكشان راه شيري نيز قابل مشاهده است.

منطقه سامت نانگ شي تايلند و چادر گردشگران

برج بايوك در قلب بانكوك

از زمان تكميل برج بايوك در سال 1998 يكي از برترين آسمان خراش هاي بانكوك بوده و از پراتونام (يكي از بهترين مراكز خريد بانكوك) 309 متر بالاتر رفته است. در تور بانكوك دوربين عكاسي خود را برداشته و به بالاي اين برج برويد. در آنجا مي توانيد بهترين پس زمينه هاي عكاسي را از اتوبان ها و ساختمان هاي اطراف دريافت كنيد.

نمايي از شهر بانكوك از بالاي برج بايوك بانكوك تايلند

پارك ملي خائوياي، زيستگاه فيل ها

پارك ملي خيره كننده خائوياي (Khao Yai)، مساحتي بالغ بر 300 كيلومتر مربع دارد كه مناظر ديدني و زيباي فراواني را براي ديدن و گشت و گذار و همچنين بهترين مناظر عكاسي را در خود جاي داده است. با وجود جاده هاي عالي و رويايي، ماجراجويي و گشت و گذار در اين منطقه بسيار لذت بخش است و سوژه هاي عكاسي بسياري را براي شما فراهم مي كند.

پارك ملي خائوياي تايلند

پارك ملي فوچي فا تايلند (Phu Chi Fa)

پارك ملي فوچي فا تايلند (Phu Chi Fa)، حدودا در 90 كيلومتري شرق شهر چيانگ ري واقع شده است و براي رسيدن به آن به يك مسافرت كوتاه نياز داريد. پارك ملي فوچي فا تايلند (Phu Chi Fa) يكي از بهترين جاذبه هاي گردشگري تايلند است كه توسط گردشگران تور تايلند بسيار محبوب مي باشد و حتي اين محبوبيت در افراد محلي نيز بسيار زياد است. به هنگام روز منظره اي خارق العاده از دره رودخانه مكونگ را در اين منطقه به دست مي آوريد. در يك روز نه چندان معمولي، ارتفاع 1،628 متري نيز شما را در بالاي ابرها قرار مي دهد و آن را به يك منظره مرموز و حالتي مانند غرق شدن در درياي ابر تبديل مي كند.

درياي ابر و غروب آفتاب در پارك ملي فوچي فا تايلند


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۰۶:۱۴:۵۰ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

گوا شهري ساحلي در جنوب غربي هند و از مكان هاي گردشگري در بين گردشگران تور گوا نوروز 99 مي باشد. برخي جاهاي مناطق ساحلي گوا به وسيله مهاجران، گردشگران و ساكنان محلي گسترش پيدا كرده است. در اين ميان يك سري سواحل در گوا هستند كه كسي در آن ها سكونت نداشته و تقريبا جزء مناطق بكر گوا به حساب مي آيند. در اين مطلب بهترين مناطق گوا كه از محبوب ترين جاذبه هاي گردشگري هند نيز مي باشند را به شما عزيزان معرفي مي كنيم.

جاذبه هاي گردشگري گوا هند

گردش در سواحل بكر و زيباي سالست

سالست در شمال گوا يكي از بهترين مكان هاي گردش در گوا مي باشد. در سالست گوا جاذبه هايي براي هر سليقه گردشگري وجود دارد و در آن مي توانيد از شهرهاي شلوغ گرفته تا سواحل بكر و زيبا را پيدا كنيد. كليساهاي بزرگ و مكان هاي تاريخي بسياري نيز در اين منطقه پذيراي گردشگران تور گوا مي باشند.

سواحل سالست گوا در هندوستان

در مورد گوا بيشتر بدانيد

گردش در بهترين سواحل خانوادگي كاناكونا

كاناكونا گوا سواحلي آرام و تميز و همچنين خلوت دارد و بهترين مكان براي خانواده است. كاناكونا زيباترين سواحل گوا را در خود جاي داده است و با طيف گسترده اي از تفريحات ديگر يكي از مناطق گردش در گوا مي باشد. در كاناكونا گوا جاذبه هاي گردشگري بسياري براي گشت و گذار وجود دارد. رفتن به پارك ملي كوتيگائو و ديدن جنگل ها و حيوانات مشهور هند را از دست ندهيد.

ساحل زيباي كاناكونا در گوا هندوستان

بازديد از تيسوادي در سفر به گوا

تيسوادي اكثر جاذبه هاي گردشگري فرهنگي گوا را در خود جاي داده است. تيسوادي داراي تعدادي روستاي زيبا و سواحل بكر مي باشد. در تيسوادي از كليسا بوم عيسي كه شامل مقبره و بقاياي سنت فرانسيس خاويار يا محله فانتين هاس گوا كه در بخش لاتين اين منطقه قرار گرفته است ديدن كنيد يا در سواحل بكر و ماسه هاي سفيد اين منطقه قدم بزنيد و لذت ببريد.

ساحل تيسوادي گوا در هندوستان


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۰۶:۰۲:۰۹ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

پارك مينياتورك استانبول موزه اي در فضاي باز با ميني سازه هايي از بيش از 3.000 سال تاريخ است. در اين مجموعه مي توانيد ساختمان هايي را از آناتولي (آسياي صغير، هم اكنون محدوده آسيايي جمهوري تركيه)، استانبول و آن چيزي كه قبلا قلمرو عثماني (عربستان سعودي، مصر، روماني، بوسني و هرزگوين و ...) بود، با كوچكترين جزئيات پيدا كنيد. فضاي سبز پارك اكثر محوطه موزه را تشكيل مي دهد و وسعت آن به 40.000 متر مربع مي رسد. يك رستوران كه بتوانيد چيزي ميل كرده و كمي استراحت كنيد، يك زمين بازي براي كودكان، پاركينگ و فضاي 15000 متر مربعي از سازه هاي مينياتوري نيز در اينجا وجود دارد. از آنجا كه اين يكي از جاذبه هاي گردشگري استانبول در فضاي آزاد است، تابستان زماني است كه بيشترين تعداد بازديد كنندگان از گردشگران تور استانبول به آنجا خواهند رفت.

موزه مينياتوري مينياتورك استانبول

ساخت و ساز و تاريخ پارك مينياتوري استانبول

اين موزه از پارك هاي مشابه در آمستردام و لندن الهام گرفته شده است. كميته اي از تركيه به تحقيقات گسترده اي در مورد پارك هاي هواي آزاد موجود در خارج از كشور پرداخته و به طرحي بي نظير براي كشور تركيه رسيدند. چهارچوب زماني تاريخي انتخاب شده براي بناهاي مينياتوري در مينياتورك استانبول بيش از 3000 سال گذشته مي باشد و در آن مدل هايي از دوران باستان، امپراتوري روم، امپراتوري بيزانس و امپراتوري عثماني نشان داده شده و ساخت اين پارك در ژوئن 2001 آغاز و در مه 2003 براي بازديد كنندگان كاملا آماده بود و ساخت آن تنها 22 ماه زمان برد. مينياتورك سريعترين پارك مينياتوري ساخته شده در تاريخ مدرن است.

موزه مينياتوري مينياتورك استانبول

مدلها و ساختارهاي پارك مينياتورك استانبول

اين پارك يك كميته تاريخي دارد كه تصميم مي گيرد چه ساختارهاي معماري در موزه ارائه شود. يك مجموعه كاملا ماهر از معماران و طراحان و همچنين نرم افزارهاي مدرن لازم است تا بازنگري مفصلي از هر ساخت و ساز انجام شود. در كل 13 كارگاه هم در استانبول و هم در خارج از آن وجود دارد كه اين ساختمانهاي كوچك را ساخته و مي سازند. مقياس استاندارد جهاني كه براي مدولاسيون ميني سايت ها استفاده مي شود 1/25 مي باشد و ساختن يك مدل بزرگ به طور متوسط 7-8 ماه زمان مي برد اما مدل هاي كوچكتر سريعتر ساخته مي شوند و مي توانند در 20 روز تا 1 ماه طول ساخته شوند. از آنجا كه ميني سازه ها در زير آسمان و در هواي آزاد قرار مي گيرند، براي ساخت آنها از يك ماده ويژه استفاده مي شود.

مسجد اياصوفيه استانبول در پارك مينياتوري مينياتورك استانبول

موزه كريستالي استانبول در مينياتورك

يك تصوير سه بعدي در فضاي كريستالي روشي متفاوت براي ديدن جاذبه هاي گردشگري استانبول است. براي طراحي يك تصوير سه بعدي جهت ساخت اين بناها از ليزر استفاده مي شود. تاكنون 16 قطعه ساخته شده كريستالي در اين موزه قرار داده شده است. در تور تركيه از اين روش متفاوت براي ديدن مكانهاي موردعلاقه خود در يك فضاي تاريك و عاشقانه لذت ببريد.

پل كريستالي نورپردازي شده در موزه كريستالي استانبول

موزه پيروزي پانوراما استانبول

كمپين گاليپولي در طول جنگ جهاني اول در اين موزه پانوراما به تصوير كشيده شده است. اين مجموعه به منظور به تصوير كشاندن روز نبرد در Chanakkale و براي حفظ تاريخ بازگشايي شده و شروع به فعاليت كرده است. اين مجموعه مجهز به جلوه هاي صوتي و نور است و بازديدكننده مي تواند خود را در محيطي از آن روزهاي دشوار پيدا كند. سه مدل از سربازان و افراد عادي، بازديد كنندگان را در جو سال 1915 هنگامي كه نبرد رخ داده است، قرار مي دهد. همچنين در همين تالار نمايشگاهي با عكس هايي از آتاتورك (بنيانگذار جمهوري تركيه) و گفته هاي معروف وي برگزار مي شود.
راهنماي صوتي به 9 زبان در موزه موجود است.
براي بازديد از كل موزه 1.5 تا 2 ساعت زمان نياز داريد اما آماده گذراندن يك روز كامل در آنجا باشيد.

موزه پيروزي استانبول


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۲۷:۲۸ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

در آناتولي مركزي تركيه، كاپادوكيه مقصد گردشگري است كه در صدر ليست مقاصد گردشگري بسياري از مسافران تور تركيه قرار دارد. دره ها، برخي از سازه هاي صخره اي و غارهايي كه به طور طبيعي شكل گرفته اند، داراي اتاق، كليساها و حتي اقامتگاه هاي كنده كاري شده توسط مسيحيان اوليه در طول قرون متمادي هستند. اگر قصد سفر به كاپادوكيه را داريد، اقامت خود را در يكي از هتل غارهاي كاپادوكيه برنامه ريزي كنيد كه جزء بهترين هتل هاي تركيه مي باشند. در اين مطلب برخي از بهترين هتل غارهايي كه در كاپاداكويه ميزبان گردشگران تور استانبول يا تورهاي مسافرتي ديگر به مقصد تركيه مي باشند را به شما معرفي مي كنيم.

بهترين هتل غارهاي كاپادوكيه تركيه

هتل سوئيت هاي غار فوكاس

Phocas Cave Suites (هتل سوئيت غار فوكاس) در دهكده Cavusin واقع شده است و فقط دو مايل با مركز شهر گورم فاصله دارد. هرچند اتاقها از امكانات راحتي مجهز هستند، اما هنوز هم به وضوح حال و هواي زندگي در غار را دارند و اين به جذابيت گردش در كاپادوكيه مي افزايد. يك تراس بزرگ مناظر ديدني و جذاب را ارائه مي دهد و از آنجا بسياري از دودكش هاي پري منطقه و سازه هاي سنگي بسيار جذاب را خواهيد ديد. از صبحانه رستوران كه از محصولات محلي تشكيل شده است لذت ببريد.

هتل سوئيت غار فوكاس در كاپادوكيه تركيه

هتل موزه كاپادوكيه

عازم Uchisar شويد تا اقامت خود را در هتل موزه كاپادوكيه تجربه كنيد. اين يك هتل لوكس است كه اقامت در آن شبيه گذراندن شبي در يكي از موزه هاي برتر جهان است. در اينجا واحدهاي سنگي و غاري در ويرانه هاي تاريخي مرمت شده را مي بينيد.  تزئينات موجود در بعضي از اتاق ها عتيقه هاي بي ارزش مي باشند. استخر روباز گرم و تراس از امكانات رفاهي برتر اين هتل هستند.

هتل موزه كاپادوكيه تركيه

سوئيت هاي غار كاپادوكيه

با اقامت در سوئيت هاي باشكوه غار كاپادوكيه، بهترين اقامت در كاپادوكيه را خواهيد داشت. اين هتل در مركز شهر Goreme (گورم) واقع شده است و در غارهاي باستاني قرار گرفته است و همچنين از نظر بناي قرون وسطايي كاملا خاص مي باشد. با اين حال، تمام اين سوئيت ها با وسايل لوكس و مطلوبي مبله شده اند و حتي برخي اتاق هاي نشيمن و شومينه هاي اختصاصي را نيز ارائه مي دهند.

يكي از اتاق هاي سوئيت غار كاپادوكيه با تخت دونفره و مبلمان قديمي

غارهاي كاياكاپي

تنها چند مايل با جاذبه هاي مهم مانند موزه هواي آزاد Zelve و كليساي النظار، غارهاي Premium Kayakapi قرار گرفته اند. در اين هتل، شما قادر خواهيد بود در اتاق هاي قرون وسطايي حك شده و درست در صخره ها اقامت داشته باشيد و يك محيط بسيار جذاب را تجربه كنيد. در داخل آن، دكوراسيون بسيار مجللي وجود دارد و در برخي از بزرگترين سوئيت ها مي توانيد از ويژگي هايي مانند نقاشي هاي ديواري سنگي زينتي، مبلمان حجاري شده با دست و حتي جكوزي خصوصي بهره مند شويد. با اقامت در اين هتل به يك استخر روباز و همچنين دو رستوران در محل دسترسي خواهيد داشت.

تخت دو نفره و جكوزي اختصاصي در هتل غار كاياكاپي كاپادوكيه تركيه

هتل غار يوناك اوكلري

بسياري از هتل غارهاي كاپادوكيه داراي تاريخچه اي غني هستند، اما تعداد معدودي از آنها مي توانند با هتل غار يوناك اوكلري رقابت كنند، زيرا علاوه بر اينكه از بهترين هتل غارهاي كاپادوكيه است، جزء بهترين هتل هاي تركيه نيز مي باشد. قدمت اين هتل به قرن پنجم باز مي گردد. مبلمان دستباف و حمام هاي مرمري از جمله امكانات مجلل است كه مي توانيد در مورد اين هتل انتظار داشته باشيد. همچنين از اين هتل پنج دقيقه پياده روي داريد تا به پارك ملي تاريخي گورم، جايي كه مي توانيد سوار اسب شويد و منظره اي باورنكردني از كاپادوكيه را كشف كنيد، برسيد.

هتل غار يوناك اوكلري در كاپادوكيه تركيه


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۰۰:۵۷ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

هند هفتمين كشور بزرگ جهان است كه از كوههاي مرتفع هيماليا تا مناطق سرسبز گرمسيري كرالا و از منطقه مقدس گنگ گرفته تا ماسه هاي كوير تار امتداد دارد. بيش از يك ميليارد نفر از ساكنان آن به دو هزار گروه قومي تقسيم مي شوند و به بيش از 200 زبان مختلف صحبت مي كنند كه اين مقدار با اندازه و جمعيت خود هند نيز مطابقت دارد. هند تقريبا از تعداد بي پاياني از فرهنگ ها، مناظر، بناهاي تاريخي و مكان هاي گوناگوني براي گشت و گذار با تور هند برخوردار است. از بين ويرانه هاي باستاني، سازه هاي مذهبي جذاب، شهرهاي عجيب و غريب و منظره هاي متنوع، مجموعه بي نظيري از جاذبه هاي گردشگري هند وجود دارد كه هرگز از هيبت و تعداد بازديد كنندگان آن كاسته نمي شود. براي آشنايي با آن دسته از جاذبه هاي گردشگري ناشناخته هند كه كمتر كسي در سفر به هند از آن ها آگاه است، با ما همراه باشيد.

جاذبه هاي گردشگري هندوستان

جزيره هاولوك، بزرگترين مجمع الجزاير ريچي

اكوتوريسم در جزيره هاولوك، بزرگترين جزيره در مجمع الجزاير ريچي در جزاير اندامان، بسيار ديدني است. اگرچه به اندازه ساير جزاير آسيا شلوغ نيست، اما با برخورداري جزيره هاولوك از سواحل عالي، فضاي بي نظير و فرصت غواصي، تعداد بازديد كنندگان آن در حال افزايش است. بهترين زمان براي بازديد از اين جزيره زيبا از اواسط ژانويه تا اواسط ماه مه است كه هوايي آفتابي و درياهاي آرام تر در انتظار گردشگراني مي باشند كه بعد از خريد بليط هواپيما دهلي به كشور هند سفر كرده و خود را به اين جزيره زيبا مي رسانند. ساحل Redhanagar در اين مكان يكي از بهترين سواحل آسيا محسوب مي شود.

فيل در حال آب تني در ساحل جزيره هاولوك در هند

بازديد از حيوانات وحشي در پارك ملي بندهاوگار

ديدن حيوانات وحشي در زيستگاه آن براي بسياري از مسافران هدفي پر از شور و هيجان است كه بازديد از پارك ملي بندهاوگار آنها را به هدفشان مي رساند. يكي از محبوب ترين پارك هاي ملي هند، بندهاوگار بهترين فرصت براي ديدن پلنگ ها، گوزن ها، خرسها، كفتارها و گرگهاي هندي را فراهم مي كند، اما ببرهاي بنگال به طور قطع جزء ستاره هاي اين منطقه هستند كه  البته تنها 10 درصد از بازديد كنندگان ممكن است يكي از آن ها را ببينند. بهترين زمان براي ديدن حيوانات وحشي در اينجا صبح زود يا بعدازظهر است.

ببر بنگال در پارك ملي بندهاوگار هند

معبد راناك پور با مدت ساخت پنجاه ساله

معبد راناك پور يك معبد با شكوه و بسيار تزئيني است و به خاطر داشتن هنر و معماري بي نظيرش بسيار مشهور است و جزء بهترين معبدهاي جهان محسوب مي شود. ساخت اين معبد بيش از 50 سال زمان برده است. معبد راناك پور يكي از بزرگترين معابد هندوستان، داراي 29 سالن و 80 گنبد است و با دربرداشتن 1،444 ستون در دل خود معروفيت زيادي دارد. در بالاي هر گنبد مجسمه هاي خدايان وجود دارد و در طراحي آن از حكاكي هاي بسيار پيچيده و برجسته اي استفاده شده است.

معبد راناك پور در هندوستان

قلعه مهرانگار، قلعه اي معروف در جودپور

قلعه مهرانگار يكي از برجهاي برجاي مانده از يكي از بزرگترين قلعه هاي هند است كه در بالاي تپه اي مشرف به جودپور قرار دارد. در اواسط قرن 15 به عنوان يك مكانيسم دفاعي ساخته شده است و گردشگران هنوز هم اثر توپ را مي توانند روي يكي از هفت دروازه ورودي مشاهده كنند. در داخل كاخ هاي زيبا و تزئين شده قدم بزنيد و از معماري باشكوه آن لذت ببريد. موزه اين قلعه داراي مجموعه اي عالي از كاخهاي كوچك، آلات موسيقي، گهواره هاي سلطنتي و لباس هاي زينتي است. مسيرهاي شيب دار، كه يك توپ قديمي را در خود جاي داده اند، منظره هاي باشكوهي از جودپور را به گردشگران ارائه مي دهد.

قلعه مهرانگار در جودپور هند

معبد ميناكشي امان (Meenakshi Amman Temple)

معبد ميناكشي امان (Meenakshi Amman Temple) يك معبد چشمگير هندو است كه به قرن ششم بر مي گردد، هرچند اكثر ساختار فعلي اين معبد هزار سال بعد ساخته شده است. معبد ميناكشي امان (Meenakshi Amman Temple) در رودخانه وايگاي واقع شده است و مهمترين معبد مادوراي و خود شهري 2500 ساله مي باشد. حكاكي هاي پيچيده در داخل و خارج معبد بسيار شگفت انگيزند. معبد ميناكشي امان (Meenakshi Amman Temple) در مجموع 14 برج دارد كه هركدام به يك خداي يا شخص اختصاص داده شده است. حدود 33000 مجسمه و همچنين نقاشي هاي غني و بسيار زيبا را مي توان در اين مجموعه معابد يافت.

معبد ميناكشي امان هند


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۵۰:۱۲ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

Sandland به تركي: (Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali)، يك جشنواره بين المللي هنر ماسه است كه همه ساله در آنتاليا، جنوب تركيه برگزار مي شود و در سال 2006 تاسيس شده است. Sandland (سندلند آنتاليا) هر ساله در ساحل لارا آنتاليا با مساحت 7000-10،000 متر مربع برگزار مي شود. Sandland در بهترين خط ساحلي آنتاليا و قسمت قديمي ساحل لارا واقع شده است كه طول آن تقريباً 6.2 مايل (10 كيلومتر) مي باشد. Sandland يكي از بزرگترين نمايشگاه هاي شن و ماسه جهان است و يكي از محبوب ترين جاذبه هاي گردشگري آنتاليا محسوب مي شود كه مي توانيد در تمام طول سال از آن ديدن كنيد.

مجسمه اژدهاي خوابيده در جشنواره مجسمه هاي ماسه اي آنتاليا

جشنواره سالانه هنرهاي ماسه اي آنتاليا

هر سال، در جشنواره هنر ماسه اي آنتاليا موضوع مجسمه اي متفاوت انتخاب مي شود و بازديد كنندگاني كه با خريد بليط هواپيما آنتاليا به اين شهر سفر كرده اند نيز مجاز به تماشاي خلال مجسمه هاي ماسه اي هستند. بيش از ده مجسمه ساز ماسه اي از حدود هشت تا ده كشور در سراسر جهان تقريبا در مدت سه هفته اين مجسمه هاي ماسه اي را خلق مي كنند. مجسمه هاي ماسه اي در جشنواره سندلند آنتاليا براي مدت زماني دوازده ماهه دوام دارند و پذيراي گردشگران تور آنتاليا نوروز 99 نيز مي باشند. اين مجسمه ها در تاريكي هوا هم نورپردازي مي شوند، به طوري كه دسترسي و بازديد از آن ها در شب نيز امكان پذير است.

مجسمه ماسه اي نورپردازي شده در شب در جشنواره مجسمه هاي ماسه اي آنتاليا

بازديد از نمايشگاه هنرهاي ماسه اي آنتاليا

Sandland (سندلند آنتاليا)، نمايشگاه مجسمه هاي ماسه سنگي آنتاليا و يك نمايشگاه بزرگ با مجسمه هاي ماسه اي است كه توسط Global Design Art Works برگزار شده است. اين مكان منحصر به فرد در 365 روز سال پذيراي گردشگران تور آنتاليا مي باشد و با توجه به اندازه مجسمه هاي آن و منطقه اي كه اشغال مي كنند يكي از بزرگترين رويدادهاي شن و ماسه در جهان محسوب مي شود. همه ساله، گروهي از مجسمه سازهاي شن و ماسه، از سراسر جهان به 10،000 تن ماسه در مساحتي در حدود 10،000 متر مربع اين نمايشگاه را رونق مي بخشند. شما مي توانيد مهمترين داستانها و بناهاي افسانه اي و شگفت انگيز جهان مانند برج ايفل، كلوسئوم ، تاج محل و بسياري ديگر از توانايي هاي در اين شكل و با بيان هنري را مشاهده كنيد. سيستم روشنايي و نورپردازي شبانه فضاي شاد و باشكوهي را به محل نمايشگاه ارائه مي دهد. علاوه بر اين، بازديد كنندگان مي توانند DVD مستند جشنواره و برخي از طبيعي ترين و شگفت انگيزترين شكل هاي هنري را در شب مشاهده كنند.

گردشگران در حال بازديد از مجسمه هاي ماسه اي در جشنواره مجسمه هاي ماسه اي آنتاليا

ساعت بازديد از 9:30 - 23:00 بين 1 مه و 31 اكتبر و از 9:00 تا 19:00 بين 1 نوامبر و 30 آوريل است.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۴۰:۳۱ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

سازمان هواپيمايي با اشاره به اينكه بليط پروازهاي چارتري و غيرچارتري در تعطيلات افزايش قيمتي نداشته گفت: مردم از حمل ونقل هوايي به خوبي استقبال مي كنند.
رضا جعفرزاده مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري با بيان عدم افزايشي قيمت در تعطيلات هفته گذشته اظهار كرد: شركت هاي هواپيمايي موظفند نرخ هاي اعلام شده قبلي (جدول نرخ پروازهاي داخلي) مورد تاييد سازمان هواپيمايي را در فروش بليط هواپيما در نظر داشته باشند.

رضا جعفر زاده مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري

او همچنين با اشاره به اينكه فروش بليط هواپيما در طول هفته گذشته طبق دامنه هاي نرخ مورد تاييد سازمان هواپيمايي انجام شد، افزود: ‌در صورت مشاهده هرگونه تخلف، سازمان هواپيمايي كشوري به شدت با آن برخورد خواهد كرد.
جعفر زاده با اشاره به اين مسئله كه به لحاظ نرخ قيمت بليط هواپيما هيچ تفاوتي بين چارتري و غيرچارتري نبوده و هيچ كدام از اين دو نوع بليط با قيمت بالا به فروش نرفته است، اضافه كرد: براي مسير پروازي تهران - مشهد بليط هواپيما مشهد، پائين ترين نرخ ۲۹۹ هزار و ۴۰۰ تومان و بالاترين نرخ ۷۰۱ هزار و۳۰۰ تومان مي باشد و شركت هاي هواپيمايي داخلي به هيچ وجه مجاز نيستند بالاتر از سقف تعيين شده بليط هواپيما را به فروش برسانند، اما در روزهاي عادي بليط  هواپيما مشهد حتي با قيمت ۱۹۰ و ۲۰۰ هزار تومان نيز به فروش رفته است و اين پايين تر از كف تعيين شده مي باشد.

مسافران در حال سوار شدن به هواپيماي شركت هواپيمايي ماهان اير

رضا جعفر زاده مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري همچنين تاكيد كرد: فروش بليط هواپيما زير ذره بين سازمان هواپيمايي كشور مي باشد و سازمان هواپيمايي با هر گونه فروش بليط بالاتر از سقف هاي تعيين شده برخورد كرده و در آينده هم اين كار انجام داده خواهد شد و موضوع افزايش نرخ بليط هواپيما به هيچ وجه مطرح نبوده است.
مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري گفت: چيزي كه ممكن است مورد سوال قرار گيرد، نرخ بليط هواپيما در زمان هاي غير پيك و روزهاي معمولي است و به دليل تقاضا در اين روزها ايرلاين ها بليط هواپيما را تا سقف هاي تعيين شده در نظر مي گيرند كه تصور مي‌شود نرخ ها افزايش يافته اما چنين موضوعي نيست.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۲۴:۰۴ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

بيشتر مردم وقتي با تور چين به اين كشور سفر مي كنند، فقط مي خواهند ديوار بزرگ چين و شهر ممنوعه در پكن را ببينند يا در شانگهاي قدم بزنند. اما در چين جاذبه هاي توريستي شگفت انگيزي وجود دارد. از شهرهاي باستاني گرفته تا جنگل ها و معابد يا مزارع برنج كه به نظر مي رسد توسط هنرمندان نقاشي شده اند. براي آشنايي با جاذبه هاي گردشگري كمتر شناخته شده چين و گردش در اعماق تاريخ چين با ما همراه باشيد.

جاذبه هاي گردشگري چين

بازديد از ديوارهاي شهر شيان

صدها سال پيش، چيني ها ديوارهاي سنگي عظيمي را در اطراف شهرهاي خود بنا مي كرده اند تا در برابر مهاجمان از آنها محافظت كنند. شهر شيان يا ژيان نيز از اين قاعده مستثني نبود. اين ديوار يزرگ كه دور شهر شيان چين بنا شده تا امروز پابرجا مانده است و يكي از بهترين و برجسته ترين جاذبه هاي گردشگري چين مي باشد. قدم زدن بر روي اين ديوار كاري ضروري براي گردشگران تور چين و بازديد كنندگان پايتخت باستاني چين است.

ديوار بزرگ شهر شيان چين

سه برج پاگودا بهترين سازه مهم بودايي

سه پاگودا يكي از بهترين سازه هاي حفظ شده بودايي در چين مي باشند كه چندين فاجعه انساني و طبيعي را تحمل كرده اند. اين بنا ها در شمال غربي شهر باستاني دالي واقع در جنوب چين قرار دارند. بتكده مياني، كه در سال 824-840 ميلادي توسط پادشاه كوآن فنگو ساخته شده، 69.6 متر ارتفاع دارد و يكي از بلندترين بتكده هاي چين محسوب مي شود. دو بتكده ديگر نيز در حدود يك قرن بعد ساخته شدند.

سه برج پاگودا در چين

جنگل سنگي شيلين

جنگل سنگي يا (Shilin) به زبان چيني، مجموعه اي از سازه هاي كارست مي باشد كه در جنوب غربي چين واقع شده است. سنگ ها از روي زمين شبيه به استالاگميت در غارها مي باشند. تصور مي شود اين سنگ ها 270 ميليون سال قدمت دارند. اين منطقه زماني كف اقيانوس بوده و جريان آب اين سازه هاي باشكوه را ايجاد كرده است. جنگل سنگي شيلين سالانه بيش از 2 ميليون بازديد كننده را به خود جذب مي كند.

جنگل سنگي شيلين در چين

بازديد از شهر قديمي ليجيانگ

شهر قديمي ليجيانگ يكي از برترين مغناطيس هاي گردشگري چين است و بازديد كننده هايي را كه مي خواهند از زندگي در يك منطقه اقليتي استفاده كنند، به خود جلب كرده است. كوبلاي خان اولين امپراتوري بود كه در اين شهر 800 ساله زندگي مي كرده و وابسته به فرهنگ اقليت نكسي بوده است. تقريباً 350 پل از كانال هاي متقاطع كه از داخل شهر مي گذرند عبور مي كنند و مكان مناسبي براي ديدن معماري رنگي نكسي و ساكناني با لباس هاي بومي را به وجود آورده اند.

يكي از معابر شهر قديمي ليجيانگ در چين

باغ ها و كانال هاي سوژو

سوژو يك شهر زيبا است كه در حدود 65 كيلومتر با شانگهاي فاصله دارد و در كانالي بزرگ واقع شده است. اين شهر براي ابريشم، كانالهايي كه از داخل شهر مي گذرند و باغهاي كلاسيك با استخرهاي ماهي و كارخانه هاي كوهستاني كه در خود جاي داده، بسيار مشهور است. سوژو حدود 80 باغ كلاسيك دارد كه باغ مدير يكي از مشهورترين باغ هاي آن مي باشد. يك قايق سواري در كانال راهي مناسب براي تجربه گردشي عالي در سوژو است.

مكان هايي در وسط كانال آب در سوژو چين

غارهاي موگائو

در امتداد جاده باستاني ابريشم به بازديد از غارهاي موگائو كه نماينده هنر غار اوليه بودايي هستند، برويد. بر خلاف غارهاي يونگانگ، كه بوداي حك شده روي آن در دامنه كوه ها خودنمايي مي كند، موگائو گروتو اغلب، نقاشي هاي ديواري حك شده روي ديوارهاي غار دارد كه برخي از نقاشي ها مربوط به قرن چهارم مي باشند.

مجسمه دراز كشيده در حالت خوابيدن در غار موگائو چين


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۲۵:۱۶ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

بهترين زمان براي بازديد از سريلانكا بستگي به منطقه اي دارد كه مايل به بازديد از آن هستيد. دسامبر تا مارس زمان مناسبي براي بازديد از اكثر مكان ها (ارتفاعات، سواحل غربي و ساحل جنوبي) است و ماه مه تا سپتامبر براي بازديد از سواحل شرقي نيز ايده آل مي باشد. در سفر به سريلانكا، محبوب ترين هتل هاي سريلانكا حتي در حدود بودجه شما، چه ارزان و چه لوكس آرامش بسياري را برايتان فراهم مي كنند. برخي از بهترين هتل هاي سريلانكا هتل اوگا بي، آمانولا، هتل كوئين، راز كندي و گراند اوداوالاوا سافاري مي باشند. سريلانكا با سواحل بكر، چشم انداز معرق و توپوگرافي زيبا، چيزهاي زيادي براي ارائه به گردشگران تور سريلانكا دارد. بنابراين تا آخر اين مطلب با ما همراه باشيد تا بهترين جاذبه هاي گردشگري سريلانكا را بشناسيد.

سواحل زيباي سريلانكا بهترين جاذبه هاي گردشگري سريلانكا

معبد غار دامبولا (معبد طلايي)، بزرگترين مجموعه معبد در سريلانكا

معروفترين و بهترين مكان براي بازديد در سريلانكا معبد غار دامبولا است. اين مكان در بخش توريستي سريلانكا قرار دارد. مجسمه ها و نقاشي هاي بزرگترين مجموعه معبد سريلانكا به قرن دوازدهم ميلادي بر مي گردد. مجموعه معبد دمبولا داراي پنج اتاق در اندازه هاي مختلف مي باشد و اتاق بودا را در موقعيتي قرار داده اند كه به نظر بسيار آرام است. اين معبد بر روي يك كوه صخره اي سياه ساخته شده است كه تضاد بسيار چشمگيري با ديوارهاي سفيد معبد دارد. ديدن منظره بالاي معبد را از دست ندهيد. از كلمبو و كندي به راحتي مي توان به اين معبد دسترسي داشت.

معبد دامبولا سريلانكا

پارك ملي يالا سريلانكا از بهترين جاذبه هاي گردشگري سريلانكا

پارك ملي يالا سريلانكا ميزبان تعداد زيادي از حيوانات وحشي و پرندگاني زيبا مي باشد. در پارك ملي يالا گروهي از فيلها كه در نهرها شنا مي كنند يا پلنگ هايي كه در حال استراحت هستند را مي بينيد. برخي از گردشگران تور سريلانكا نيز در يالا اردو مي كنند و از كباب كردن زير ستاره لذت مي برند. يالا مكان مناسبي براي امتحان كردن مهارت خود در عكاسي از حيوانات وحشي است. رسيدن به پارك ملي يالا بسيار ساده است و از كلمبو به راحتي به اين پارك مي رسيد.

پلنگ درحال استراحت در پارك ملي يالا سريلانكا

سيگيريا و پولونارووا، ناهمواري شگفت انگيز در ميان فضاي سبز

سيگيريا يا كوه يادبود، ميراث جهاني و يكي از جاذبه هاي گردشگري خيره كننده در سريلانكا است. در مجاورت اين صخره غول پيكر سنگي هيچ جايي بلندتر وجود ندارد و با كوهنوردي و صعود به بالاي سيگيريا مي توانيد يك نماي 360 درجه از مناظر اطراف و قلعه سيگيريا را مشاهده كنيد. قلعه سنگي سيگيريا تكه اي از تاريخ است كه بر روي صخره اي بنا شده و واقعا ارزش ديدن دارد.

تپه سيگيريا سريلانكا

در مورد پولونارووا گفته ها و نگفته هاي زيادي به گوش مي رسد، اما يك جواهر بين جاذبه هاي گردشگري سريلانكا محسوب مي شود. اين شهر ويران شده باستاني در ميان ستونها و معماريهاي قديمي محكم خود قرار گرفته است. بهترين راه براي گشت و گذار در اين شهر باستاني اجاره يك دوچرخه و گشتن در اطراف اين ويرانه ها مي باشد. اين مكان نمونه اي از تاريخ و فرهنگ سريلانكا مي باشد. از سيگيريا به راحتي مي توانيد با يك توك توك يا اتوبوس پولونارووا برويد.

معبد پولونارووا سريلانكا

نووارا اليا، بهشتي در سريلانكا

نووارا اليا با داشتن باغ هاي چاي و مناظر با شكوه، ابرهاي مه آلود، تپه هاي شيب دار و سرسبز و قطاري كه به نظر مي رسد از فيلم هاي هري پاتر بيرون آمده است، يك بهشت تپه اي و يكي ديگر از بهترين جاذبه هاي گردشگري سريلانكا مي باشد.

منظره بسيار زيباي نووارا اليا سريلانكا

ساحل ترين كومالي سريلانكا

ساحل ترين كومالي سريلانكا، در ميان بسياري از مناطق توريستي سريلانكا، با داشتن ساحل زيبا گردشران را به خود جذب مي كند. اگر براي يك تور غواصي زير آب آماده هستيد، تورهاي غواصي در ترين كومالي سريلانكا بهترين تجربه را براي شما به ارمغان مي آورد. علاوه بر ورزش هاي آبي، معابد و سواحل زيادي در ترين كومالي سريلانكا براي گشت و گذار وجود دارد.

ساحل ترين كومالي سريلانكا با ماسه هاي سفيد و درختان سرسبز


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۴ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۱۴:۲۳ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]
.: Weblog Themes By takblog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
     نتیجه
لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 84
دیروز : 100
افراد آنلاین : 1
همه : 29682
چت باکس
مبلمان اداری
بهترین قیمت مبلمان اداری
www.fazagooya.com


تبلیغات در گوگل
شرکت پیام آوران پارسیان
www.papgroup.ir

خرید مبلمان اداری آفن
مبلمان و میز اداری با بهترین قیمت
www.afn-furniture.com

tehran hotel
ferdowsi hotel in tehran
www.ferdowsihotel.com/en

خرید گوسفند زنده
مرکز خرید گوسفند زنده
www.alivesheep.com

جراحی بینی
مرکز تخصصی خدمات زیبایی
www.clinicsurgery.ir

باغ عروسی
خدمات و تشریفات مجالس عروس
www.tashrifataroos.com
br />
تشریفات مجالس
تشریفات مجالس رویای طلایی
www.royayetalaei.com

باغ عروسی
خدمات مجالس صبور
www.tashrifatsabour.com

عینک آفتابی
نمایندگی کارل زایس در ایران
www.maadrac.com

کف کاذب
کف کاذب با بهترین کیفیت
www.azaran.com

تشریفات عروسی
تشریفات مجالس ثمین
www.tashrifatsamin.com

کاغذ دیواری
بهترین انواع کاغذ دیواری
www.azinzand.com/fa

خدمات مجالس
تشریفات مجالس مقصودلو
www.maghsoudloocatering.com

تخلیه چاه
شرکت خدمات فنی آریا
www.evacuation.ir

خرید ردیاب
بهترین ردیاب آنلاین خودرو
www.wizerco.com

جراحی بلفاروپلاستی
کلینیک چشم پزشکی بینایی
www.binaii.com

آتلیه کودک
آتلیه عکاسی کودک
www.bridalphotographystudio.com

دستگاه لیزر
شرکت بین المللی پرسناژ
www.personageco.com

تور کوالالامپور نوروز 99
آژانس مسافرتی آسمان آبی
www.asemanabi.net

ژل میکروسیلیس
تولید کننده مواد شیمیایی ساختمان
www.clinicbeton.ir

تور استانبول نوروز 99
آژانس هواپیمایی مهرپرواز
www.mehrparvaz.com

هزینه کاشت مو
کلینیک های تخصصی زیبایی
www.clinichairtransplantation.com

تشریفات عروسی
تشریفات و خدمات ملل
www.melalceremony.com

تور ترکیه نوروز 99
برگزار کننده بهترین تورهای ترکیه/>www.alefbatour.com

کلاس تیزهوشان راه اندیشه
آموزشگاه کنکور راه اندیشه
www.raheandisheh.ir

قفسه فروشگاهی
ساخت و اجرای سیستم قفسه بندی
www.fazasazanamin.com

بلیط هواپیما
خرید مستقیم بلیط هواپیما
www.jibojet.com

سالن زیبایی مهسا ممتاز
سالن آرایش مهسا ممتاز
www.mahsamomtaz.com

?
?
?

طراحی سایت و بهینه سازی سایت :پیام آوران پارسیان
امکانات وب