خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی در تهران
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون
alefbatour

alefbatour
 

گرجستان، سرزميني از سنگ ها، قلعه ها و صومعه هاي قرون وسطايي، تپه هاي سبز، كوه هاي باشكوه، غارهاي عميق و سواحل سنگي مي باشد و كشوري است كه دوستداران فرهنگ و تاريخ، اين احساس را كه به گذشته منتقل شده اند در هنگام قدم زدن در دهكده ها و شهرها احساس مي كنند. براي آشنايي با بهترين جاذبه هاي گردشگري گرجستان در نقاط مختلف اين كشور با ما همراه باشيد.

مرز دوستي بين گرجستان و روسيه

تجربه گردشي بي نظير در گرجستان و تركيه از زبان خبرگزاري پارس نيوز

وردزيا، غاري به وسعت يك شهر

وردزيا يك صومعه ديدني و تماشايي غار در نزديكي آسپيندزا در جنوب گرجستان است. اين صومعه زيرزميني در قرن دوازدهم ميلادي و در زمان سلطنت پادشاه تامار، اولين زني كه تاكنون به عنوان پادشاه (نه يك ملكه!) در تاريخ گرجستان بود، ساخته شده است. اين مكان در گذشته كاملا پنهان و مخفي بود تا زماني كه يك زلزله شديد صومعه غار را در معرض ويراني قرار داد.

غار شهر وردازيا در گرجستان

كليساي صخره اي كاتسخي گرجستان

شگفت انگيزترين جاذبه هاي گردشگري گرجستان فقط در زمين يا كوهستان وجود ندارند، بلكه گرجستان در هوا نيز مكان ديدني دارد. كليساي صخره اي كاتسخي بر روي ستون كاتسخي يك مونوليت سنگ آهك با ارتفاع 40 متر است كه به عنوان (ستون زندگي) نيز شناخته مي شود. اين سنگ در قرن چهارم به محلي براي خلوت يك گروه مذهبي به نام استايليست تبديل شد. اما اينكه چگونه آنها به بالاي ستون كاتسخي رفتند و توانستند كليسايي را در بالاي آن بنا كنند، هنوز يك راز بزرگ است و فقط در سال 1945 بود كه اولين محققان توانستند از آن صعود كنند. خارق العاده ترين چيز يك راهب است كه 20 سال در بالاي آن ستون زندگي مي كند!

كليساي كاتسخي گرجستان

چياتورا، شهر كابل گرجستان

يكي ديگر از جاذبه هاي گردشگري كه مورد توجه بسياري از گردشگران تور گرجستان قرار گرفته، چياتورا، شهري كوچك در ميان دره هاي شيب دار و عميق است. چياتورا در اواخر دهه 1800 به عنوان مستعمره معدن تأسيس شد. در سال 1954، دولت استالينيست سيستمي از كابلهاي انتقال دهنده را نصب كرد كه به آن (جاده طناب) نيز گفته مي شد تا كارگران را سريعتر به معادن برسانند.

قديمي ترين تله كابين جهان در چياتورا گرجستان

هر گوشه از شهر از طريق اين كابل ها و تله كابين ها با يكديگر ارتباط برقرار مي كرد و به همين دليل چياتورا به (شهر كابل) معروف شد. بسياري از اين كابل ها زنگ زده اند، اما هنوز برخي از اين تله كابين ها امروزه به عنوان نحوه اي از حمل و نقل عمومي (رايگان) فعاليت مي كنند و يك تجربه شگفت انگيز (و اندكي ترسناك) براي قدم گذاشتن در اين كابين هاي زنگ زده كه به تابوت هاي فلزي ضد مرگ معروف هستند را براي گردشگران فراهم مي كند. چياتورا شهري عجيب و جذاب است كه هنوز هم مي توانيد در آن شبح امپراتوري شوروي را احساس كنيد.

قديمي ترين تله كابين جهان در چياتورا گرجستان

دره و آبشار مارتويلي

مارتويلي در منطقه سامرهلو در بخش غربي گرجستان واقع شده و با تفليس 280 كيلومتر فاصله دارد. دره مارتويلي به همراه غارها و آبشارهايي كه در خود جاي داده، با گذشت زمان توسط رودخانه آبوشا شكل گرفته است. شما مي توانيد با اجاره كردن يك قايق و سفر در رودخانه، از مناظر شگفت انگيز سبز تيره لذت ببريد.

دره سرسبز مارتويلي در گرجستان


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ آذر ۱۳۹۸ ] [ ۰۲:۱۷:۵۴ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

سريلانكا توسط ماركو پولو به عنوان يكي از بهترين جزاير جهان توصيف شده است و داراي تاريخي است كه قدمت آن به هزاران سال مي رسد. اگرچه كوچك است، اما در اين كشور تاريخ، طبيعت و زيبايي بسياري مشاهده شده است. سواحل، جنگل ها، مزارع چاي، معابد و ديگر جاذبه هاي گردشگري سريلانكا گردشگران را به خود جذب مي كند. براي آشنايي با بهترين جاذبه گردشگري در بهترين شهرها و مكان هاي گوشواره هند با ما همراه باشيد.

جاذبه هاي گردشگري سريلانكا

قله آدم سريلانكا

قله آدم واقع در يك سايت بيولوژيكي متنوع، كوهي بلند و با شكوه در مركز سريلانكا است. صعود 2،243 متري يك مسير زيارتي مشترك در آيين بودايي است، زيرا گفته مي شود اثري از ردپاي خود بودا در نزديكي قله وجود دارد. گردشگران تور سريلانكا با هدف رسيدن به بالاي كوه در حوالي سپيده دم، طلوع خورشيد فراموش نشدني را مشاهده خواهند كرد.

قله آدم مكاني مقدس و سرسبز در سريلانكا

مقدس ترين مكان هاي سريلانكا را از زبان خبرگزاري مهر بشناسيد

گال، شهري پر از آرامش

براي استراحت و رسيدن به آرامشي بي نظير از شهر خوب گال ديدن كنيد. اين شهر مملو از ويلاهاي جذاب هلندي و منظره ساحلي دلپذير است. از قلعه گال، قلعه ساخته هلندي بازديد كنيد كه هم اكنون يك ميراث جهاني و بزرگترين قلعه دريايي باقيمانده در آسيا مي باشد كه توسط اشغالگران اروپايي ساخته شده است. از ديگر مكان هاي خوب مي توان به بندر طبيعي، كليساي جامع سنت ماري و استاديوم بين المللي گال اشاره كرد كه به طور گسترده به عنوان ديدني ترين زمين كريكت در نظر گرفته شده است.

ساحل و فانوس دريايي شهر گال در سريلانكا

تفريحات لاكچري در بنتوتا

اين شهر ساحلي داراي سواحل باشكوه، هتل هاي مجلل و زيبايي هاي دست نخورده است. يك روز را در آفتاب در ساحل بنتوتا غوطه ور شويد، از لاك پشت غير مجاز مي باشدgoda ديدن كنيد، يا در معبد بودايي Galapatha Raja Maha Vihara آرامش پيدا كنيد. بنتوتا يك منطقه داغ توريستي براي گردشگران تور كلمبو بنتوتا است، بنابراين مي توانيد در فعاليت هايي مانند سوار شدن بر بالگرد و ورزش هاي آبي بي نظير نيز شركت كنيد.

ساحل زيباي بنتوتا در سريلانكا

كندي، شهر دندان بودا

اين شهر بزرگ در يك فلات واقع شده كه توسط كوه هاي مرتفع مركزي احاطه شده است. ميراث جهاني كندي، مكاني است كه در آن مي توانيد براي گرفتن طعم و مزه فرهنگ سينالهي و به خصوص شركت در جشنواره Esala Perahera در تابستان، از آن بازديد كنيد. از معبد دندان كه در قرن چهارم ساخته شده است و يك يادگار بسيار مقدس - دندان بودا - در آن نگهداري مي شود، بازديد كنيد.

قلعه ساحلي تاريخي در كندي سريلانكا

خليج آروگام

خليج آروگام در سواحل جنوب شرقي سريلانكا واقع شده است. اين شهر دور افتاده در سريلانكا، گردشگران بسياري را از سراسر جهان به خود جلب مي كند. ساحل آروگام مكان مناسبي براي گذراندن يك روز آرامش بخش و يا تفريح هاي بسيار عالي است. بهترين مكان براي گشت و گذار Main Point مي باشد كه در قسمت جنوبي خليج واقع شده است. هنگامي كه نياز به استراحت و استفاده از خورشيد و هواي دريا را برطرف كرديد، از معابد تاريخي شهر يا پارك ملي Kumana در اين نزديكي بازديد كنيد.

گردشگران در حال تفريح موج سواري در ساحل خليج اروگام سريلانكا

ميريسا، زيباترين سواحل سريلانكا

در زير آفتاب ميريسا دراز بكشيد يا در آب روشن و فيروزه اي اين روستاي كوچك ساحلي شناور شويد. سواحل زيباي مخفي و يك صحنه زندگي پر رونق شبانه، ميريسا را به يك مكان عالي براي گردشگران تبديل مي كند. ميريسا همچنين به خاطر مناطق فوق العاده براي تماشاي نهنگ و دلفين ها مشهور است.

ساحل ميريسا در سريلانكا


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ آذر ۱۳۹۸ ] [ ۰۲:۱۲:۲۶ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

كشورهاي چين و هند علاوه بر برخي رودخانه ها، درياچه ها و كوه هاي معروف، داراي تعداد زيادي آبشار زيبا نيز مي باشند. اين آبشارها هر ساله هزاران بازديد كننده را به خود جلب مي كنند. براي آشنايي با بهترين آبشارهاي چين و هند با ما همراه باشيد.

آبشار هوانگ گوشو (Huangguoshu) در گوييژو چين

آبشار هوانگ گوشو (Huangguoshu) در گوييژو چين بزرگترين آبشار چين است كه در رودخانه باييشوي Baishui (白水河) واقع شده است. اين يكي از آبشارهاي معمولي و ديدني در جهان و از بهترين جاذبه هاي گردشگري چين است. آبشار هوانگ گوشو (Huangguoshu) در گوييژو چين 67 متر ارتفاع دارد و 83.3 متر عرض آن است. يك غار طبيعي در صخره پشت آبشار كه به طور طبيعي شكل گرفته واقع شده است كه نام آن (Shuilian Dong يا غار پرده آب) مي باشد.

بهترين طبيعت ها از نظر خبرگزاري مهر

 

آبشار نوهكاليكاي (Nohkalikai) هندوستان

آبشار نوهكاليكاي (Nohkalikai) هندوستان يكي از بلندترين آبشارهاي هند است. اين منطقه در نزديكي Cherrapunji، يكي از مرطوب ترين مكان هاي روي زمين واقع شده است. آبشار نوهكاليكاي (Nohkalikai) هندوستان سومين آبشار مرتفع در هند با ارتفاع 340 متر مي باشد.

آبشار هيور (Hivre) در گوا هندوستان

آبشار هيور (Hivre) در گوا هندوستان به عنوان يكي از آبشارهاي محبوب جهان مي باشد كه دوستداران طبيعت و گردشگران تور گوا را به خود جلب مي كند. اين آبشار بيشتر اوقات مورد بازديد مردم محلي و گردشگران تور هند قرار مي گيرد و در طول تعطيلات آخر هفته شلوغ مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ آذر ۱۳۹۸ ] [ ۰۲:۰۱:۱۹ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

هر فردي كه ممنوع الخروج باشد، مجاز به خروج از كشور از تمامي مرزها نيست. اگر شخصي ممنوع الخروج شود به وي اطلاع داده نخواهد شد و فرد هنگامي به ممنوع الخروجي خود پي مي برد كه براي يك سفر خارجي به فرودگاه مي رود. بنابراين كساني كه به ممنوع الخروجي خود مشكوك مي باشند بايد پيش از اقدام به برنامه ريزي براي سفر، اطمينان پيدا كنند كه آيا اجازه خارج شدن از كشور را دارند يا خير و سپس اقدام به خريد بليط هواپيما نمايند.وبسايت خبري افكار نيوز هم در اين راستا و براي سهولت در انتخاب بهترين سيستم رزرواسيون بليط هواپيما براي شما عزيزان مطلبي را با عنوان (بهترين و ارزان ترين سامانه خريد بليط هواپيما و تور استانبول)، منتشر كرده كه با كليك به روي همين عنوان مي توانيد بهترين سيستم رزرواسيون بليط هواپيما را پيدا و سفري خوب را تجربه كنيد. در اين مطلب نيز اطلاعاتي را در اختيار شما عزيزان مي گذاريم تا بتوانيد از ممنوع الخروجي خود آگاه شويد. با ما همراه باشيد.

پاسپورت، پول و كارت بانكي قفل شده

چطور به ممنوع الخروجي خود پي ببريم

همانگونه كه در بالا ذكر كرديم بعد از اعمال ممنوع الخروجي در سابقه يك فرد، اين حكم به او گفته نمي شود و افراد در زمان سفرهاي خارجي از اينكه ممنوع الخروج هستند يا نه آگاه نبوده و تمام اقدامات و برنامه ريزي هاي سفر را انجام مي دهند، اما در فرودگاه متوجه ممنوع الخروجي خود مي شوند. براي پيشگيري از اين مشكل، اگر به ممنوع الخروجي خود مشكوك هستيد به اداره گذرنامه رفته و با ارائه اصل پاسپورت از ممنوع الخروج بودن يا نبودن خود آگاه شويد. البته مراجعه به اداره گذرنامه تنها يك راه است و راه ديگر استعلام ممنوع الخروجي از طريق اينترنت مي باشد. از تيرماه سال ۹۷ سازمان ثبت اسناد و املاك كشور سامانه اي را به منظور استعلام ممنوع الخروجي به صورت انلاين راه اندازي كرده است. براي اين كار با مراجعه به وبسايت زير (سامانه استعلام ممنوع الخروجي اجراي اسناد رسمي) و وارد كردن كد ملي، وضعيت ممنوع الخروجي خود را بررسي نمائيد.

  • توجه: حتما بايد با آي پي ايران وارد اين سايت شويد

چه افرادي ممنوع الخروج مي شوند و حكم ممنوع الخروجي چگونه لغو مي شود

طبق ماده ۱۷ قانون گذرنامه، دولت طبق ضوابط و مقرراتي كه در آئين نامه مشخص مي‌شود از صادر كردن گذرنامه و خروج برخي افراد جلوگيري به عمل آورد. با استناد به اين ماده دولت مجاز است تا بنا به تقاضاي طلبكار مانع خروج بدهكاران اجرايي از كشور تا زماني كه بدهكار بتواند بدهي خود را پرداخت و يا رضايت طلبكار را بگيرد. طبق ماده ۱۳۳ قانون آئين دادرسي كيفري بسته به اهميت و علت جرم، دادگاه مي ‌تواند از خروج متهم از كشور جلوگيري كرده و فرد را ممنوع الخروج كند. زمان اعتبار اين حكم شش ماهه مي باشد اما درصورتيكه از نظر دادگاه نياز باشد مي تواند آن را هر شش ماه يكبار تمديد كند. بعد از ابلاغ اين حكم فرد ممنوع الخروج تا ۲۰ روز زمان دارد تا در دادگاه تجديد نظر استان مربوطه اعتراض خود را وارد كند.

چكش و كتاب قانون

ممنوع الخروجي گريبان گير چه كساني است

پنج گروه براي خروج از مرزهاي كشور با مشكل روبرو مي شوند. اين گروه ها، بدهكاران قطعي مالياتي، بدهكاراني كه به دليل حكم قطعي دادگاه يا صدور اجرائيه در اجراي ثبت سازمان ثبت اسناد و املاك، بدهكار شناخته شده اند، افرادي كه در خارج از كشور با دلايلي مثل تكدي گري، ولگردي، سرقت، كلاهبرداري و هرعنوان ديگري داراي سوء شهرت هستند، كساني كه سفرشان به خارج از كشور به تشخيص مقامات قضايي مغاير با مصالح جمهوري اسلامي ايران است و به دليل اعلام كتبي مقامات قصايي نمي توانند از كشور خارج شوند و افرادي كه دريافت پاسپورت و خروج از كشور آنها به اراده فرد ديگري مانند (پدر، شوهر و…) وابسته است، مي باشند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ آذر ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۵۳:۴۷ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

فقط هشت كشور به قطب شمال منتهي مي شوند اما بدون شك روسيه مهم ترين كشور در اين محدوده است. اگرچه اين به معناي وجود زمستان هاي بسيار سرد و يخبندان با شب هاي طولاني است كه به مدت چند هفته به طول مي انجامد. اما يك جاذبه مهم در اين كشور به نام شفق قطبي وجود دارد. در اين مطلب بهترين مناطق منحصر به فرد براي مشاهده شفق قطبي روسيه را آورده ايم. با ما همراه باشيد.

تماشاي شفق هاي قطبي روسيه

مورمانسك، شبه جزيره كولا

مورمانسك در شمال غربي روسيه و نزديكي فنلاند واقع شده است و بيش از 40 روز از سال را در شب غرق مي شود و آن را به يكي از مقاصد برتر جهان براي ديدن شفق قطبي روسيه و از بهترين جاذبه هاي گردشگري روسيه تبديل مي كند. شما مي توانيد با قطار (30 ساعت) يا پرواز (2 ساعت) از مسكو يا سن پترزبورگ به مورمانسك برويد. اين منطقه براي تجربه ديدن شفق قطبي از اواخر اوت تا ماه مه، با شرط اينكه دماي شب زير منفي 10 درجه سانتيگراد باشد، بسيار مناسب است. بنابراين سفر خود را براي اواسط سپتامبر تا اواسط آوريل برنامه ريزي كنيد.

شفق هاي قطبي در مورمانسك روسيه

آرخانگلسك (Arkhangelsk)

يكي ديگر از مناطقي كه در آن مي توانيد شفق قطبي را به خوبي مشاهده كنيد، آركانگلسك (قلب شمال روسيه) مي باشد. شفق قطبي در اين منطقه از 10 دقيقه تا چند روز پديدار است و دوام مي آورد. پرواز از مسكو به آرخانگلسك (Arkhangelsk) دو ساعت و سفر با قطار حدود 22 ساعت به طول مي انجامد.

تماشاي شفق هاي قطبي در روسيه

جاي ما را در سرزمين تزارها خالي كنيد!

ناريان مار، محبوبيت فراموش شده

اين پايگاه فراموش شده شمالي زماني كه مسيرهاي آسانتري در سيبري از ميان كوههاي اورال باز شد اهميت خود را از دست داد، اما هنوز در بين گردشگران تور روسيه بسيار محبوب است. در افسانه هاي بومي اين منطقه (مانند سوت زدن در هنگام شفق قطبي) در يك سفر واقعا بي نظير به قلب روسيه غرق شويد، و نهايت لذت را ببريد. شفق شمالي در قطب ناريان مار بسيار زيبا و از چندين رنگ تشكيل شده است كه با سوسو زدن همراه مي باشد و آسمان شب را به يك روياي واقعي تبديل مي كند. بهترين زمان براي مشاهده شفق قطبي در ناريان مار از نوامبر تا مارس است. اين پديده طبيعي معمولاً با تغيير شديد آب و هوا مشاهده مي شود. پرواز به ناريان - مار از مسكو كمي كمتر از سه ساعت طول مي كشد.

شفق هاي قطبي در روسيه

تماشاي بهترين شفق قطبي روسيه در نوايا زمليا

اين مجمع الجزاير شمالي كه تنها با مجوز ويژه قابل دسترسي است، يكي از بهترين مكان ها براي مشاهده شفق هاي شمالي در آسمان مي باشد. در حالي كه در جزاير زيبا با درياي يخ زده و در يك شب قطبي قدم مي زنيد، درخشش شفق هاي قطبي و گله هاي گوزن شمالي را تماشا كنيد. به راستي كه اين تجربه فقط يك بار در زندگي كافيست!

خودروي در برف و گردشگران در حال تماشاي شفق هاي قطبي روسيه

شبه جزيره تائيمير (Taimyr Peninsula)، سرماي بي نهايت

تائيمير (Taimyr) به "لبه سرما" گفته مي شود، زيرا زمستان در اين منطقه از 235 روز در جنوب و 285 روز در شمال شبه جزيره، طول مي كشد. در زمستان دماي هواي شبه جزيره تايمير (Taimyr Peninsula) به منفي 40 درجه سانتي گراد تا منفي 60 درجه سانتي گراد نيز مي رسد. تائيمير همچنين به عنوان سرزمين شفق هاي نادر شمالي نيز شناخته شده است. مي توانيد با خريد بليط هواپيما مسكو به اين شهر رفته و با هواپيما از مسكو به نوريلسك (4 ساعت) و سپس با اتومبيل به روستاهاي ديكسون، ايگكارا يا خاتانگا برسيد. اين روستاها در واقع به دليل نمايش نور سفيد روشن كه فقط در تابستان مشاهده مي شود، مشهور مي باشند.

كمپ زدن گردشگران براي تماشاي شفق هاي قطبي

سالخارد (يامال)، تنها شهر جهان در شمالي ترين نقطه قطب شمال

سالخارد (يامال) تنها شهر جهان واقع در شمال منطقه قطب شمال، است كه در شفق هاي شمالي غرق مي شود. سالخارد به رنگ خاصي از رنگهاي محلي است كه  به آن نجر هارپ يا چراغ مردگان نيز مي گويند. سالكارد شهري است كه زمستاني ترين تابستان را نمايش مي دهد. به طور كلي شفق هاي قطبي در سالخارد از ماه اوت تا آوريل قابل مشاهده مي باشند، اما بيشتر از ماه نوامبر تا مارس ديده شده كه بهترين شفق ها در ژانويه و فوريه مشاهده مي شوند. براي رسيدن به سالخارد مي توانيد از قطار از مسكو (45 ساعت) يا با پرواز مستقيم (2 ساعت)، استفاده كنيد.
شفق قطبي در روسيه در مناطق جنوبي تر نيز مثل، كارليا، والداي، سن پترزبورگ و يكاترينبورگ نيز مشاهده مي شود.

شفق قطبي روسيه و خودروي گردشگران در برف


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۵۴:۳۸ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

ايجاد ليستي از بهترين مناظر تايلند از ميان ده ها منظره عالي موجود در اين كشور بسيار دشوار است. با وجود كوه هاي ناهموار در شمال تايلند، تپه هاي پوشيده از جنگل در مركز، چراغ هاي درخشان پايتخت و سواحل شني جزاير زيباي تايلند در جنوب اين كشور، تقريبا براي هر سليقه عكاسي، مناظري در تايلند وجود دارد. در اين مطلب برخي از بهترين منظره هاي تايلند را به گردشگران تور تايلند معرفي مي كنيم. با ما همراه باشيد.

بهترين مناظر گردشگري و مناظر عكاسي در تايلند

پارك ملي دوي اينتانون

در يك پارك ملي 482 كيلومتر مربعي به نام پارك ملي دوي اينتانون (Doi Inthanon) در غرب چيانگ ماي، يك قله وجود دارد كه از مرتفع ترين سطح در تايلند برخوردار است. اين قله نسبت به سطح دريا 2565 متر ارتفاع دارد. خوشبختانه براي لذت بردن از منظره خيره كننده در بالاي اين قله نيازي به كوهنوردي نداريد، زيرا يك جاده خوب به سمت بالاي قله وجود دارد. درآن جا مي توانيد يك باغ كوچك و زيبا و بهترين منظره از پارك ملي دوي اينتانون تايلند را ببينيد.

پارك ملي دوي اينتانون در تايلند از بالاي قله بلند آن

درمورد تايلند بيشتر بدانيد

تفريحگاه سامت نانگ شي (Samet Nangshe) در نزديكي پوكت

تفريحگاه سامت نانگ شي (Samet Nangshe) يكي از مشهورترين مناظر و تفريحگاه هاي فانگ نگا از نظر گردشگران تور پوكت مي باشد. تنها 30 دقيقه رانندگي از پوكت و گذر از مسير واقع شده در تپه، منظره اي خيره كننده از جزاير سنگي خليج فانگ نگا را در اختيار شما قرار مي دهد. در زمان هاي مشخصي از اين منطقه كهكشان راه شيري نيز قابل مشاهده است.

منطقه سامت نانگ شي تايلند و چادر گردشگران

برج بايوك در قلب بانكوك

از زمان تكميل برج بايوك در سال 1998 يكي از برترين آسمان خراش هاي بانكوك بوده و از پراتونام (يكي از بهترين مراكز خريد بانكوك) 309 متر بالاتر رفته است. در تور بانكوك دوربين عكاسي خود را برداشته و به بالاي اين برج برويد. در آنجا مي توانيد بهترين پس زمينه هاي عكاسي را از اتوبان ها و ساختمان هاي اطراف دريافت كنيد.

نمايي از شهر بانكوك از بالاي برج بايوك بانكوك تايلند

پارك ملي خائوياي، زيستگاه فيل ها

پارك ملي خيره كننده خائوياي (Khao Yai)، مساحتي بالغ بر 300 كيلومتر مربع دارد كه مناظر ديدني و زيباي فراواني را براي ديدن و گشت و گذار و همچنين بهترين مناظر عكاسي را در خود جاي داده است. با وجود جاده هاي عالي و رويايي، ماجراجويي و گشت و گذار در اين منطقه بسيار لذت بخش است و سوژه هاي عكاسي بسياري را براي شما فراهم مي كند.

پارك ملي خائوياي تايلند

پارك ملي فوچي فا تايلند (Phu Chi Fa)

پارك ملي فوچي فا تايلند (Phu Chi Fa)، حدودا در 90 كيلومتري شرق شهر چيانگ ري واقع شده است و براي رسيدن به آن به يك مسافرت كوتاه نياز داريد. پارك ملي فوچي فا تايلند (Phu Chi Fa) يكي از بهترين جاذبه هاي گردشگري تايلند است كه توسط گردشگران تور تايلند بسيار محبوب مي باشد و حتي اين محبوبيت در افراد محلي نيز بسيار زياد است. به هنگام روز منظره اي خارق العاده از دره رودخانه مكونگ را در اين منطقه به دست مي آوريد. در يك روز نه چندان معمولي، ارتفاع 1،628 متري نيز شما را در بالاي ابرها قرار مي دهد و آن را به يك منظره مرموز و حالتي مانند غرق شدن در درياي ابر تبديل مي كند.

درياي ابر و غروب آفتاب در پارك ملي فوچي فا تايلند


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۰۶:۱۴:۵۰ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

گوا شهري ساحلي در جنوب غربي هند و از مكان هاي گردشگري در بين گردشگران تور گوا نوروز 99 مي باشد. برخي جاهاي مناطق ساحلي گوا به وسيله مهاجران، گردشگران و ساكنان محلي گسترش پيدا كرده است. در اين ميان يك سري سواحل در گوا هستند كه كسي در آن ها سكونت نداشته و تقريبا جزء مناطق بكر گوا به حساب مي آيند. در اين مطلب بهترين مناطق گوا كه از محبوب ترين جاذبه هاي گردشگري هند نيز مي باشند را به شما عزيزان معرفي مي كنيم.

جاذبه هاي گردشگري گوا هند

گردش در سواحل بكر و زيباي سالست

سالست در شمال گوا يكي از بهترين مكان هاي گردش در گوا مي باشد. در سالست گوا جاذبه هايي براي هر سليقه گردشگري وجود دارد و در آن مي توانيد از شهرهاي شلوغ گرفته تا سواحل بكر و زيبا را پيدا كنيد. كليساهاي بزرگ و مكان هاي تاريخي بسياري نيز در اين منطقه پذيراي گردشگران تور گوا مي باشند.

سواحل سالست گوا در هندوستان

در مورد گوا بيشتر بدانيد

گردش در بهترين سواحل خانوادگي كاناكونا

كاناكونا گوا سواحلي آرام و تميز و همچنين خلوت دارد و بهترين مكان براي خانواده است. كاناكونا زيباترين سواحل گوا را در خود جاي داده است و با طيف گسترده اي از تفريحات ديگر يكي از مناطق گردش در گوا مي باشد. در كاناكونا گوا جاذبه هاي گردشگري بسياري براي گشت و گذار وجود دارد. رفتن به پارك ملي كوتيگائو و ديدن جنگل ها و حيوانات مشهور هند را از دست ندهيد.

ساحل زيباي كاناكونا در گوا هندوستان

بازديد از تيسوادي در سفر به گوا

تيسوادي اكثر جاذبه هاي گردشگري فرهنگي گوا را در خود جاي داده است. تيسوادي داراي تعدادي روستاي زيبا و سواحل بكر مي باشد. در تيسوادي از كليسا بوم عيسي كه شامل مقبره و بقاياي سنت فرانسيس خاويار يا محله فانتين هاس گوا كه در بخش لاتين اين منطقه قرار گرفته است ديدن كنيد يا در سواحل بكر و ماسه هاي سفيد اين منطقه قدم بزنيد و لذت ببريد.

ساحل تيسوادي گوا در هندوستان


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۰۶:۰۲:۰۹ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

پارك مينياتورك استانبول موزه اي در فضاي باز با ميني سازه هايي از بيش از 3.000 سال تاريخ است. در اين مجموعه مي توانيد ساختمان هايي را از آناتولي (آسياي صغير، هم اكنون محدوده آسيايي جمهوري تركيه)، استانبول و آن چيزي كه قبلا قلمرو عثماني (عربستان سعودي، مصر، روماني، بوسني و هرزگوين و ...) بود، با كوچكترين جزئيات پيدا كنيد. فضاي سبز پارك اكثر محوطه موزه را تشكيل مي دهد و وسعت آن به 40.000 متر مربع مي رسد. يك رستوران كه بتوانيد چيزي ميل كرده و كمي استراحت كنيد، يك زمين بازي براي كودكان، پاركينگ و فضاي 15000 متر مربعي از سازه هاي مينياتوري نيز در اينجا وجود دارد. از آنجا كه اين يكي از جاذبه هاي گردشگري استانبول در فضاي آزاد است، تابستان زماني است كه بيشترين تعداد بازديد كنندگان از گردشگران تور استانبول به آنجا خواهند رفت.

موزه مينياتوري مينياتورك استانبول

ساخت و ساز و تاريخ پارك مينياتوري استانبول

اين موزه از پارك هاي مشابه در آمستردام و لندن الهام گرفته شده است. كميته اي از تركيه به تحقيقات گسترده اي در مورد پارك هاي هواي آزاد موجود در خارج از كشور پرداخته و به طرحي بي نظير براي كشور تركيه رسيدند. چهارچوب زماني تاريخي انتخاب شده براي بناهاي مينياتوري در مينياتورك استانبول بيش از 3000 سال گذشته مي باشد و در آن مدل هايي از دوران باستان، امپراتوري روم، امپراتوري بيزانس و امپراتوري عثماني نشان داده شده و ساخت اين پارك در ژوئن 2001 آغاز و در مه 2003 براي بازديد كنندگان كاملا آماده بود و ساخت آن تنها 22 ماه زمان برد. مينياتورك سريعترين پارك مينياتوري ساخته شده در تاريخ مدرن است.

موزه مينياتوري مينياتورك استانبول

مدلها و ساختارهاي پارك مينياتورك استانبول

اين پارك يك كميته تاريخي دارد كه تصميم مي گيرد چه ساختارهاي معماري در موزه ارائه شود. يك مجموعه كاملا ماهر از معماران و طراحان و همچنين نرم افزارهاي مدرن لازم است تا بازنگري مفصلي از هر ساخت و ساز انجام شود. در كل 13 كارگاه هم در استانبول و هم در خارج از آن وجود دارد كه اين ساختمانهاي كوچك را ساخته و مي سازند. مقياس استاندارد جهاني كه براي مدولاسيون ميني سايت ها استفاده مي شود 1/25 مي باشد و ساختن يك مدل بزرگ به طور متوسط 7-8 ماه زمان مي برد اما مدل هاي كوچكتر سريعتر ساخته مي شوند و مي توانند در 20 روز تا 1 ماه طول ساخته شوند. از آنجا كه ميني سازه ها در زير آسمان و در هواي آزاد قرار مي گيرند، براي ساخت آنها از يك ماده ويژه استفاده مي شود.

مسجد اياصوفيه استانبول در پارك مينياتوري مينياتورك استانبول

موزه كريستالي استانبول در مينياتورك

يك تصوير سه بعدي در فضاي كريستالي روشي متفاوت براي ديدن جاذبه هاي گردشگري استانبول است. براي طراحي يك تصوير سه بعدي جهت ساخت اين بناها از ليزر استفاده مي شود. تاكنون 16 قطعه ساخته شده كريستالي در اين موزه قرار داده شده است. در تور تركيه از اين روش متفاوت براي ديدن مكانهاي موردعلاقه خود در يك فضاي تاريك و عاشقانه لذت ببريد.

پل كريستالي نورپردازي شده در موزه كريستالي استانبول

موزه پيروزي پانوراما استانبول

كمپين گاليپولي در طول جنگ جهاني اول در اين موزه پانوراما به تصوير كشيده شده است. اين مجموعه به منظور به تصوير كشاندن روز نبرد در Chanakkale و براي حفظ تاريخ بازگشايي شده و شروع به فعاليت كرده است. اين مجموعه مجهز به جلوه هاي صوتي و نور است و بازديدكننده مي تواند خود را در محيطي از آن روزهاي دشوار پيدا كند. سه مدل از سربازان و افراد عادي، بازديد كنندگان را در جو سال 1915 هنگامي كه نبرد رخ داده است، قرار مي دهد. همچنين در همين تالار نمايشگاهي با عكس هايي از آتاتورك (بنيانگذار جمهوري تركيه) و گفته هاي معروف وي برگزار مي شود.
راهنماي صوتي به 9 زبان در موزه موجود است.
براي بازديد از كل موزه 1.5 تا 2 ساعت زمان نياز داريد اما آماده گذراندن يك روز كامل در آنجا باشيد.

موزه پيروزي استانبول


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۲۷:۲۸ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

در آناتولي مركزي تركيه، كاپادوكيه مقصد گردشگري است كه در صدر ليست مقاصد گردشگري بسياري از مسافران تور تركيه قرار دارد. دره ها، برخي از سازه هاي صخره اي و غارهايي كه به طور طبيعي شكل گرفته اند، داراي اتاق، كليساها و حتي اقامتگاه هاي كنده كاري شده توسط مسيحيان اوليه در طول قرون متمادي هستند. اگر قصد سفر به كاپادوكيه را داريد، اقامت خود را در يكي از هتل غارهاي كاپادوكيه برنامه ريزي كنيد كه جزء بهترين هتل هاي تركيه مي باشند. در اين مطلب برخي از بهترين هتل غارهايي كه در كاپاداكويه ميزبان گردشگران تور استانبول يا تورهاي مسافرتي ديگر به مقصد تركيه مي باشند را به شما معرفي مي كنيم.

بهترين هتل غارهاي كاپادوكيه تركيه

هتل سوئيت هاي غار فوكاس

Phocas Cave Suites (هتل سوئيت غار فوكاس) در دهكده Cavusin واقع شده است و فقط دو مايل با مركز شهر گورم فاصله دارد. هرچند اتاقها از امكانات راحتي مجهز هستند، اما هنوز هم به وضوح حال و هواي زندگي در غار را دارند و اين به جذابيت گردش در كاپادوكيه مي افزايد. يك تراس بزرگ مناظر ديدني و جذاب را ارائه مي دهد و از آنجا بسياري از دودكش هاي پري منطقه و سازه هاي سنگي بسيار جذاب را خواهيد ديد. از صبحانه رستوران كه از محصولات محلي تشكيل شده است لذت ببريد.

هتل سوئيت غار فوكاس در كاپادوكيه تركيه

هتل موزه كاپادوكيه

عازم Uchisar شويد تا اقامت خود را در هتل موزه كاپادوكيه تجربه كنيد. اين يك هتل لوكس است كه اقامت در آن شبيه گذراندن شبي در يكي از موزه هاي برتر جهان است. در اينجا واحدهاي سنگي و غاري در ويرانه هاي تاريخي مرمت شده را مي بينيد.  تزئينات موجود در بعضي از اتاق ها عتيقه هاي بي ارزش مي باشند. استخر روباز گرم و تراس از امكانات رفاهي برتر اين هتل هستند.

هتل موزه كاپادوكيه تركيه

سوئيت هاي غار كاپادوكيه

با اقامت در سوئيت هاي باشكوه غار كاپادوكيه، بهترين اقامت در كاپادوكيه را خواهيد داشت. اين هتل در مركز شهر Goreme (گورم) واقع شده است و در غارهاي باستاني قرار گرفته است و همچنين از نظر بناي قرون وسطايي كاملا خاص مي باشد. با اين حال، تمام اين سوئيت ها با وسايل لوكس و مطلوبي مبله شده اند و حتي برخي اتاق هاي نشيمن و شومينه هاي اختصاصي را نيز ارائه مي دهند.

يكي از اتاق هاي سوئيت غار كاپادوكيه با تخت دونفره و مبلمان قديمي

غارهاي كاياكاپي

تنها چند مايل با جاذبه هاي مهم مانند موزه هواي آزاد Zelve و كليساي النظار، غارهاي Premium Kayakapi قرار گرفته اند. در اين هتل، شما قادر خواهيد بود در اتاق هاي قرون وسطايي حك شده و درست در صخره ها اقامت داشته باشيد و يك محيط بسيار جذاب را تجربه كنيد. در داخل آن، دكوراسيون بسيار مجللي وجود دارد و در برخي از بزرگترين سوئيت ها مي توانيد از ويژگي هايي مانند نقاشي هاي ديواري سنگي زينتي، مبلمان حجاري شده با دست و حتي جكوزي خصوصي بهره مند شويد. با اقامت در اين هتل به يك استخر روباز و همچنين دو رستوران در محل دسترسي خواهيد داشت.

تخت دو نفره و جكوزي اختصاصي در هتل غار كاياكاپي كاپادوكيه تركيه

هتل غار يوناك اوكلري

بسياري از هتل غارهاي كاپادوكيه داراي تاريخچه اي غني هستند، اما تعداد معدودي از آنها مي توانند با هتل غار يوناك اوكلري رقابت كنند، زيرا علاوه بر اينكه از بهترين هتل غارهاي كاپادوكيه است، جزء بهترين هتل هاي تركيه نيز مي باشد. قدمت اين هتل به قرن پنجم باز مي گردد. مبلمان دستباف و حمام هاي مرمري از جمله امكانات مجلل است كه مي توانيد در مورد اين هتل انتظار داشته باشيد. همچنين از اين هتل پنج دقيقه پياده روي داريد تا به پارك ملي تاريخي گورم، جايي كه مي توانيد سوار اسب شويد و منظره اي باورنكردني از كاپادوكيه را كشف كنيد، برسيد.

هتل غار يوناك اوكلري در كاپادوكيه تركيه


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۰۰:۵۷ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]

هند هفتمين كشور بزرگ جهان است كه از كوههاي مرتفع هيماليا تا مناطق سرسبز گرمسيري كرالا و از منطقه مقدس گنگ گرفته تا ماسه هاي كوير تار امتداد دارد. بيش از يك ميليارد نفر از ساكنان آن به دو هزار گروه قومي تقسيم مي شوند و به بيش از 200 زبان مختلف صحبت مي كنند كه اين مقدار با اندازه و جمعيت خود هند نيز مطابقت دارد. هند تقريبا از تعداد بي پاياني از فرهنگ ها، مناظر، بناهاي تاريخي و مكان هاي گوناگوني براي گشت و گذار با تور هند برخوردار است. از بين ويرانه هاي باستاني، سازه هاي مذهبي جذاب، شهرهاي عجيب و غريب و منظره هاي متنوع، مجموعه بي نظيري از جاذبه هاي گردشگري هند وجود دارد كه هرگز از هيبت و تعداد بازديد كنندگان آن كاسته نمي شود. براي آشنايي با آن دسته از جاذبه هاي گردشگري ناشناخته هند كه كمتر كسي در سفر به هند از آن ها آگاه است، با ما همراه باشيد.

جاذبه هاي گردشگري هندوستان

جزيره هاولوك، بزرگترين مجمع الجزاير ريچي

اكوتوريسم در جزيره هاولوك، بزرگترين جزيره در مجمع الجزاير ريچي در جزاير اندامان، بسيار ديدني است. اگرچه به اندازه ساير جزاير آسيا شلوغ نيست، اما با برخورداري جزيره هاولوك از سواحل عالي، فضاي بي نظير و فرصت غواصي، تعداد بازديد كنندگان آن در حال افزايش است. بهترين زمان براي بازديد از اين جزيره زيبا از اواسط ژانويه تا اواسط ماه مه است كه هوايي آفتابي و درياهاي آرام تر در انتظار گردشگراني مي باشند كه بعد از خريد بليط هواپيما دهلي به كشور هند سفر كرده و خود را به اين جزيره زيبا مي رسانند. ساحل Redhanagar در اين مكان يكي از بهترين سواحل آسيا محسوب مي شود.

فيل در حال آب تني در ساحل جزيره هاولوك در هند

بازديد از حيوانات وحشي در پارك ملي بندهاوگار

ديدن حيوانات وحشي در زيستگاه آن براي بسياري از مسافران هدفي پر از شور و هيجان است كه بازديد از پارك ملي بندهاوگار آنها را به هدفشان مي رساند. يكي از محبوب ترين پارك هاي ملي هند، بندهاوگار بهترين فرصت براي ديدن پلنگ ها، گوزن ها، خرسها، كفتارها و گرگهاي هندي را فراهم مي كند، اما ببرهاي بنگال به طور قطع جزء ستاره هاي اين منطقه هستند كه  البته تنها 10 درصد از بازديد كنندگان ممكن است يكي از آن ها را ببينند. بهترين زمان براي ديدن حيوانات وحشي در اينجا صبح زود يا بعدازظهر است.

ببر بنگال در پارك ملي بندهاوگار هند

معبد راناك پور با مدت ساخت پنجاه ساله

معبد راناك پور يك معبد با شكوه و بسيار تزئيني است و به خاطر داشتن هنر و معماري بي نظيرش بسيار مشهور است و جزء بهترين معبدهاي جهان محسوب مي شود. ساخت اين معبد بيش از 50 سال زمان برده است. معبد راناك پور يكي از بزرگترين معابد هندوستان، داراي 29 سالن و 80 گنبد است و با دربرداشتن 1،444 ستون در دل خود معروفيت زيادي دارد. در بالاي هر گنبد مجسمه هاي خدايان وجود دارد و در طراحي آن از حكاكي هاي بسيار پيچيده و برجسته اي استفاده شده است.

معبد راناك پور در هندوستان

قلعه مهرانگار، قلعه اي معروف در جودپور

قلعه مهرانگار يكي از برجهاي برجاي مانده از يكي از بزرگترين قلعه هاي هند است كه در بالاي تپه اي مشرف به جودپور قرار دارد. در اواسط قرن 15 به عنوان يك مكانيسم دفاعي ساخته شده است و گردشگران هنوز هم اثر توپ را مي توانند روي يكي از هفت دروازه ورودي مشاهده كنند. در داخل كاخ هاي زيبا و تزئين شده قدم بزنيد و از معماري باشكوه آن لذت ببريد. موزه اين قلعه داراي مجموعه اي عالي از كاخهاي كوچك، آلات موسيقي، گهواره هاي سلطنتي و لباس هاي زينتي است. مسيرهاي شيب دار، كه يك توپ قديمي را در خود جاي داده اند، منظره هاي باشكوهي از جودپور را به گردشگران ارائه مي دهد.

قلعه مهرانگار در جودپور هند

معبد ميناكشي امان (Meenakshi Amman Temple)

معبد ميناكشي امان (Meenakshi Amman Temple) يك معبد چشمگير هندو است كه به قرن ششم بر مي گردد، هرچند اكثر ساختار فعلي اين معبد هزار سال بعد ساخته شده است. معبد ميناكشي امان (Meenakshi Amman Temple) در رودخانه وايگاي واقع شده است و مهمترين معبد مادوراي و خود شهري 2500 ساله مي باشد. حكاكي هاي پيچيده در داخل و خارج معبد بسيار شگفت انگيزند. معبد ميناكشي امان (Meenakshi Amman Temple) در مجموع 14 برج دارد كه هركدام به يك خداي يا شخص اختصاص داده شده است. حدود 33000 مجسمه و همچنين نقاشي هاي غني و بسيار زيبا را مي توان در اين مجموعه معابد يافت.

معبد ميناكشي امان هند


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۵۰:۱۲ ] [ admin ] [ نظرات (0) ]
.: Weblog Themes By takblog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 80
دیروز : 92
افراد آنلاین : 2
همه : 26081
چت باکس
مبلمان اداری
بهترین قیمت مبلمان اداری
www.fazagooya.com


تبلیغات در گوگل
شرکت پیام آوران پارسیان
www.papgroup.ir

خرید مبلمان اداری آفن
مبلمان و میز اداری با بهترین قیمت
www.afn-furniture.com

tehran hotel
ferdowsi hotel in tehran
www.ferdowsihotel.com/en

خرید گوسفند زنده
مرکز خرید گوسفند زنده
www.alivesheep.com

جراحی بینی
مرکز تخصصی خدمات زیبایی
www.clinicsurgery.ir

باغ عروسی
خدمات و تشریفات مجالس عروس
www.tashrifataroos.com
br />
تشریفات مجالس
تشریفات مجالس رویای طلایی
www.royayetalaei.com

باغ عروسی
خدمات مجالس صبور
www.tashrifatsabour.com

عینک آفتابی
نمایندگی کارل زایس در ایران
www.maadrac.com

کف کاذب
کف کاذب با بهترین کیفیت
www.azaran.com

تشریفات عروسی
تشریفات مجالس ثمین
www.tashrifatsamin.com

کاغذ دیواری
بهترین انواع کاغذ دیواری
www.azinzand.com/fa

خدمات مجالس
تشریفات مجالس مقصودلو
www.maghsoudloocatering.com

تخلیه چاه
شرکت خدمات فنی آریا
www.evacuation.ir

خرید ردیاب
بهترین ردیاب آنلاین خودرو
www.wizerco.com

جراحی بلفاروپلاستی
کلینیک چشم پزشکی بینایی
www.binaii.com

آتلیه کودک
آتلیه عکاسی کودک
www.bridalphotographystudio.com

دستگاه لیزر
شرکت بین المللی پرسناژ
www.personageco.com

تور کوالالامپور نوروز 99
آژانس مسافرتی آسمان آبی
www.asemanabi.net

ژل میکروسیلیس
تولید کننده مواد شیمیایی ساختمان
www.clinicbeton.ir

تور استانبول نوروز 99
آژانس هواپیمایی مهرپرواز
www.mehrparvaz.com

هزینه کاشت مو
کلینیک های تخصصی زیبایی
www.clinichairtransplantation.com

تشریفات عروسی
تشریفات و خدمات ملل
www.melalceremony.com

تور ترکیه نوروز 99
برگزار کننده بهترین تورهای ترکیه/>www.alefbatour.com

کلاس تیزهوشان راه اندیشه
آموزشگاه کنکور راه اندیشه
www.raheandisheh.ir

قفسه فروشگاهی
ساخت و اجرای سیستم قفسه بندی
www.fazasazanamin.com

بلیط هواپیما
خرید مستقیم بلیط هواپیما
www.jibojet.com

سالن زیبایی مهسا ممتاز
سالن آرایش مهسا ممتاز
www.mahsamomtaz.com

?
?
?

طراحی سایت و بهینه سازی سایت :پیام آوران پارسیان
امکانات وب